Po roku spędzonym na parkietach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn do Energa Basket Ligi powraca Adam Brenk, który został nowym zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Adam Brenk to zawodnik, który z powodzeniem może grać jako rozgrywający lub rzucający obrońca. Miniony sezon spędził w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn i reprezentował barwy Weegree AZS Politechnika Opolska. Drużyna z Opola zajęła siódme miejsce, a Adam Brenk był jednym z liderów drużyny. Zakończył sezon, zdobywając średnio na mecz 13.5 punktów (49.1% celnych rzutów z gry, 36.6% celnych prób zza łuku), 5 asyst (siódmy wynik w lidze) i 2.9 zbiórki. Dodatkowo w trzech występach zanotował double-double.

Mierzący 192 centymetry zawodnik seniorską karierę rozpoczął w drugoligowych rezerwach Trefla Sopot. Po jednym sezonie w Politechnice Gdańskiej (również II liga) w sezonie 2015/16 zadebiutował w 1 Lidze. Najpierw reprezentował barwy SKK Siedlce, a następnie Jamalexu Polonia 1912 Leszno. W najwyższej klasie rozgrywkowej po raz pierwszy w swojej karierze zagrał w rozgrywkach 2017/18, gdy był zawodnikiem ówczesnej Polpharmy Starogard Gdański. W „Kociewskich Diabłach” spędził dwa sezony i razem z drużyną awansował do półfinału Pucharu Polski, a następnie trafił do PGE Spójni Stargard, gdzie trenerem był Jacek Winnicki.

Nasz nowy zawodnik grał również w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a z kadrą U-18 został wicemistrzem Europy dywizji B (2013 rok).

Dlaczego Adam Brenk wybrał ofertę MKS-u? – Do podpisania kontraktu przekonało mnie to, jak klub teraz prosperuje i zdecydowanie lepiej działa w ostatnim czasie. Zachęcający był na pewno wynik z poprzedniego sezonu, ale również osoba trenera Jacka Winnickiego w jakimś stopniu mnie do tego ruchu przekonała – powiedział koszykarz.

Zawodnik powiedział również, że sezon spędzonym w I lidze był celowym zabiegiem – Specjalnie zrobiłem krok do tyłu i zszedłem do I ligi mając jednocześnie plan powrotu do Ekstraklasy, więc bardzo się cieszę, że to wszystko mi się udało i że trafiłem do Dąbrowy – zakończył.

Adam Brenk wzmacnia polską rotację MKS-u na sezon 2021/22. Wcześniej kontrakty podpisali Michał Nowakowski, Mikołaj Ratajczak, Jakub Motylewski, Filip Małgorzaciak i Marcin Piechowicz. Pierwszym zakontraktowanym obcokrajowcem jest Milivoje Mijović. Drużynę poprowadzi Jacek Winnicki, którego asystentem będzie Michał Dukowicz.