Nowy generał na pokładzie. Lee Moore został nowym rozgrywającym MKS-u Dąbrowa Górnicza. Amerykański zawodnik w czwartek zameldował się w Dąbrowie Górniczej.

Lee Moore w tym roku obchodzić będzie 25 urodziny. Ma 193 centymetry wzrostu i jest absolwentem uczelni UTEP. Sezon 2019/2020 rozpoczął w Argentynie, gdzie reprezentował barwy drużyny Asociacion Deportiva Atenas. Notował tam średnio 11,6 punktu, 4,6 zbiórki i 3,1 asysty na mecz.

Moore pomimo stosunkowo młodego jeszcze wieku ma już sporo europejskiego doświadczenia. Grał we Włoszech i Niemczech (Mitteldeutscher BC). Był też Izraelu, ale tam nie doczekał się na debiut w Maccabi Hod HaSharon.

Nasz szkoleniowiec Alessandro Magro doskonale pamięta go z sezonów 2016/2017 i 2017/2018 gdy był zawodnikiem Gemani Basket Brescia.

– Szukałem zawodnika, którego znałem i widziałem w grze. Moore jest właśnie takim graczem. Na pewno bardzo pomoże nam na rozegraniu i mam nadzieję wspólnie zrealizujemy nasz cel, jakim jest utrzymanie zespołu w Energa Basket Lidze – mówi włoski szkoleniowiec.

Moore będzie doskonałym uzupełnieniem dla Tra Holdera i Piotra Śmigielskiego na obwodzie. Duet ten w końcu więcej minut spędzić będzie mógł na swojej nominalnej pozycji, czyli rzucającego obrońcy.