Kolejny, dziesiąty już kontrakt, podpisany. Nowym podkoszowym MKS Dąbrowa Górnicza został mierzący 201 centymetrów wzrostu 28-letni Austriak Bryce Douvier.

Douvier urodził się w Salzburgu, ale koszykarską edukację przechodził w Stanach Zjednoczonych najpierw na uczelni Northern Colorado, skąd po dwóch latach przeniósł się do Texas A&M-CC. Swój seniorski sezon w 2016 roku zakończył ze średnimi na poziomie 10,1 punktu i 6,7 zbiórki na mecz.

Po powrocie z USA Austriak grał m.in. w Portugalii (Ovarense) czy Grecji (Aris Saloniki). Sezon 2018/2019 natomiast rozpoczął w drużynie UJAL Quimper 29 (francuska Pro B), a zakończył w Liderbanku Oviedo. Na zapleczu ACB notował 10,8 punktu i 6,4 zbiórki.

– Bardzo zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika. Dobrze broni, potrafi rzucić za trzy punkty czy wyprowadzić szybki atak. Daje nam dużą elastyczność i pozwoli rozciągać grę – komentuje transfer Michał Dukowicz, szkoleniowiec naszego zespołu.

Zadowolony z kontraktu w Dąbrowie Górniczej jest również sam Douvier. – Wybrałem MKS po wielu rozmowach z trenerem. Widziałem, jak bardzo zależy mu, żeby mieć mnie w swoim zespole – mówi. – Gra w Polsce i wybór MKS to wielka szansa dla mnie, żeby grać na najwyższym poziomie.

MKS w miniony weekend rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w Energa Basket Lidze. Douvier do drużyny dołączy w przyszłym tygodniu, podobnie jak wcześniej zakontraktowany Robert Johnson.

Aktualna kadra MKS-u na sezon 2019/2020: Jakub Kobel, Marek Piechowicz, Filip Put, Darrell Harris, Radosław Chorab, Konrad Dawdo, Iwan Wasyl, Tavarius Shine (USA), Robert Johnson (USA), Bryce Douvier (Austria).