Po dwóch wygranych meczach z rzędu nadzieję MKS-u zaczęły rosnąć. Pierwszy mecz w 2022 roku przerwał jednak mini serię, a dąbrowianie przegrali z PGE Spójnią Stargard 87:101.

Mecz od samego początku był na wysokim poziomie pod względem ofensywy. Obie drużyny utrzymywały wysokie tempo zdobywania punktów, a nieliczne niecelne rzuty kończyły się na ogół… zbiórką w ataku. Przez pierwszą część kwarty wynik był wyrównany, a prowadzenie przechodziło z jednej do drugiej drużyny, jednak później goście zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Po celnej trójce autorstwa Admona Gildera (autor 10 punktów w kwarcie) przewaga wzrosła do 7 oczek. Od początku II kwarty różnicę punktową próbował zniwelować Mike Lewis II, który dwukrotnie trafił do kosza, jednak ofensywnie Spójnia grała jak natchniona i trafiała rzut za rzutem. W pierwszej połowie trafili aż 21 z 29 rzutów z gry i zanotowali 4 zbiórki w ataku. Na półmetku kwarty dąbrowianie zniwelowali różnicę do trzech oczek, ale wtedy swoje punkty dołożyli podkoszowi Baylee Steele oraz Nick Spires, a pierwsze dwucyfrowe prowadzenie dał gościom Justin Gray trafieniem z dystansu na koniec pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów z dystansu w wykonaniu stargardzian i bardzo dobrej grze w ataku Admona Gildera, który w 3:30 minuty zdobył 10 oczek, a przewaga wynosiła już 18 punktów. Pomimo prób dąbrowian Spójnia nie pozwalała na zniwelowanie przewagi i złapanie rytmu zawodnikom Jacka Winnickiego. Dwoił się i troił zdobywca 22 punktów w drugiej połowie a 37 w całym spotkanie Devyn Marble, jednak najwięcej, na co goście pozwolili w III kwarcie to 10 punktów różnicy. Dodatkowo w połowie ostatniej części spotkania MKS tracił do rywala aż 20 punktów! Co prawda dąbrowianie zanotowali wtedy zryw 11:0, jednak wobec tak dużej różnicy punktowej, nie przyniósł on nic innego, jak chwilę nadziei dla kibiców w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum.

MKS Dąbrowa Górnicza – PGE Spójnia Stargard 87:101 (26:32, 21:25, 20:22, 20:22)

MKS Dąbrowa Górnicza: Devyn Marble 37, Mike Lewis II 16, Milivoje Mijović 13, Josip Sobin 9, Filip Małgorzaciak 5, Marcin Piechowicz 3, Alan Czujkowski 3, Adam Brenk 1, Jakub Motylewski 0, Wiktor Rajewicz 0

PGE Spójnia Stargard: Baylee Steele 23, Admon Gilder 22, Justin Gray 20, Kacper Młynarski 11, Nick Spires 8, Tomasz Śnieg 7, Erick Neal 5, Daniel Szymkiewicz 4, Dominik Grudziński 1, Szymon Szmit 0