MKS Dąbrowa Górnicza przerwał serię porażek i wysoko pokonał austriacką drużynę BK IMMOunited Dukes w ramach turnieju Alpe Adria Cup.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. James Murray-Boyles zdobył 4 punkty, ale MKS szybko złapał swój rytm i po 6 minutach osiągnął dwucyfrowe prowadzenie. 5-minutową serię bez punktów BK IMMOunited Dukes przerwał Benjamin Blazevic, ale gospodarze utrzymywali wysoką przewagę, a wynik kwarty celnym rzutem równo z syreną końcową ustalił Alan Czujkowski. Przewaga zaczęła się zmniejszać w drugiej kwarcie, którą drużyna z Austrii rozpoczęła od serii 8:2. W odpowiedzi Josip Sobin z Filipem Małgorzaciakiem zdobyli 7 punktów z rzędu i MKS ponownie wrócił na wysokie prowadzenie. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i systematycznie odrabiali stratę. Po dwóch rzutach wolnych, które na punkty zamienił James Murray-Boyles, dąbrowianie prowadzili tylko 42:39, ale identycznie jak w I kwarcie, ostatnie słowo należało do MKS-u, a punkty zdobył Michał Nowakowski.

Druga połowa zaczęły się od wymiany kosz za kosz. Mimo to MKS powoli ponownie budował coraz większą przewagę. Po 5 minutach gospodarze ponownie byli na dwucyfrowym prowadzeniu. Na końcowy fragment kwarty dobre wejście na parkiet zanotował Mike Lewis II, który zanotował przechwyt i zdobył 4 punkty, dzięki czemu MKS prowadził 69:54. Ostatnie 10 minut gry było bardzo dobre w wykonaniu MKS-u. Agresywna obrona pozwalała zatrzymała gości na 9 punktach, a szybka gra w ataku pozwoliła wywalczać dużą ilość fauli, co przekładało się na punktu z linii rzutów wolnych. Bardzo dobrą kwartę zanotował Filip Małgorzaciak, który zdobył w niej 8 punktów, a wynik meczu celnym rzutem wolnym ustalił Wiktor Rajewicz.

MKS Dabrowa Górnicza – BK IMMOunited Dukes 99:63 (24:14, 21:25, 24:15, 30:9)

MKS Dąbrowa Górnicza: Mike Lewis II 17, Michał Nowakowski 16, Steven Haney 14, Filip Małgorzaciak 14, Josip Sobin 11, Alan Czujkowski 8, Jakub Motylewski 7, Adam Brenk 6, Marcin Piechowicz 5, Wiktor Rajewicz 1

BK IMMOunited Dukes: Ian Moschik 15, James Murray-Boyles 13, Benjamin Blazevic 9, Julian Alper 8, Christoph Jakubowski 6, Predrag Miletic 6, Obinna Anthony Ndukwe 3, Noah Oguamalam 1, Valentin Bauer 0, Lennart Burgemeister 0, Clemens Leydolf 0

Pomeczowe wypowiedzi:

Christopher O’Shea (trener BK IMMOunited Dukes): MKS zagrał bardzo dobry mecz. Grali bardzo fizycznie i agresywnie. Dla nas istotne było, aby rozłożyć czas gry na wszystkich zawodników, szczególnie dla młodszych graczy. Podsumowując, trudno jest cokolwiek osiągnąć, gdy zalicza się 25 strat. Jest to dla nas cenne doświadczenie oraz lekcja, jak rozwijać się jako zespół.

Jacek Winnicki (trener MKS-u Dąbrowa Górnicza): W naszej trudnej sytuacji każda wygrana jest bardzo ważne. Jestem szczęśliwy, że zawodnicy wyszli zmotywowani i naprawdę chcieli wygrać ten mecz. Zagrali agresywnie, z dużą energią od samego początku, a w drugiej połowie udało nam się osiągnąć wysokie prowadzenie. Jestem bardzo zadowolony z wygranej

Alan Czujkowski (zawodnik MKS-u Dąbrowa Górnicza): Nasze słabe granie zaczęliśmy od meczu wyjazdowego w Austrii. Zagraliśmy tam bardzo słabo, po czym rozpoczęła się seria nieudanych meczów. Mam nadzieję, że dzisiejszy meczy rewanżowy z drużyną z Austrii będzie zakończeniem tej serii. Dzisiaj zagraliśmy dobry mecz i brakowało nam takiej wygranej. Uważam, że po dzisiejszym meczu będziemy grać lepiej, ponieważ wiele działo się w naszych głowach, a mamy potencjał, by walczyć w lidze z każdą drużyną.