W ramach budowy składu na sezon 2022/2023 do naszego zespołu dołączył Jarosław Mokros. Jest to zawodnik o ogromnym boiskowym doświadczeniu, który z powodzeniem może grać na pozycji niskiego lub wysokiego skrzydłowego. W przeszłości był reprezentantem Polski grup młodzieżowych U16, U18, U20, mistrzem Polski juniorów starszych z 2008 roku, uhonorowany statuetką MVP. Od 2011 roku nieprzerwanie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej i może pochwalić się dwukrotnym zdobyciem mistrzostwa Polski w 2017 roku (w barwach Stelmetu Zielona Góra) oraz w 2021 roku (reprezentując Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski). Ponadto dwukrotnie zdobył brązowy medal w 2015 i 2016 roku będąc ważną postacią zespołu Energa Czarni Słupsk. W swojej dotychczasowej bogatej karierze miał on również okazję z powodzeniem rywalizować w międzynarodowych rozgrywkach klubowych Basketball Champions League oraz FIBA Europe Cup, gdzie wraz z kolegami z drużyny Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w 2021 roku dotarł do samego finału ulegając nieznacznie koszykarzom zespołu Ironi Ness Ziona (Izrael). W środowisku koszykarskim Jarosław Mokros stanowi synonim zadziorności i waleczności. Kibice wszystkich klubów dla, których dotychczas grał, w sposób szczególny doceniali jego zaangażowanie i poświęcenie dla drużyny. Powyższe pozytywne cechy jak również bogate koszykarskie doświadczenie pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość w kontekście jego występów w barwach MKS. Dąbrowscy kibice w sposób szczególny potrafią docenić walory tego typu zawodników jak Jarosław Mokros, więc nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na pozytywne koszykarskie emocje, których z pewnością wiele dostarczy nasz nowy skrzydłowy.

W tym miejscu oddajemy głos Jarosławowi Mokrosowi, który udzielił kilku ciekawych odpowiedzi w ramach krótkiego wywiadu:

Biuro prasowe MKS: Co skłoniło Cię do podpisania kontraktu w MKSie?

Jarosław Mokros: Oferta z Dąbrowy była dla mnie najatrakcyjniejsza zarówno pod względem sportowym jak i finansowym. Dodatkowym plusem jest znajomość trenera Jacka Winnickiego. Współpracowaliśmy już razem, wiem czego się spodziewać i mieliśmy ze sobą dobre relacje. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie będziemy świętowali wiele zwycięstw, a nasza gra będzie przynosiła satysfakcję naszym kibicom.

W naszej drużynie będziesz jednym z bardziej doświadczonych zawodników, od którego czerpać będą młodsi zawodnicy. Jak czujesz się z tą rolą?

Bardzo dobrze. Jestem człowiekiem, który lubi dzielić się swoim doświadczeniem i wspierać młodszych kolegów.

Jak przebiega twój okres między sezonami? Stawiasz na odpoczynek czy solidne przygotowanie?

Muszę przyznać, że w te wakacje zrobiłem sobie dłuższy odpoczynek od samej koszykówki. Do treningów siłowych przystąpiłem właściwie tydzień po zakończeniu sezonu, bo tutaj nie można pozwolić sobie na zbyt długi przestój. W każdym offseasonie działam ściśle według programu Artura Packa (którego przy okazji serdecznie pozdrawiam). Taki cykl pozwala mi łatwiej znieść trudy okresu przygotowawczego. Aktualnie jak co roku jestem na campie Getbetter, gdzie pracuje już na pełnych obrotach.

Co w pierwszej kolejności zrobisz lub zobaczysz po przyjeździe do Dąbrowy Górniczej?

Jeszcze nie mam planu co zwiedzimy w Dąbrowie Górniczej, ale na pewno bardzo szybko zapoznamy się z miastem. W wolnej chwili będziemy chcieli tez odwiedzić większe miasta tak jak Katowice czy Kraków.