MKS Dąbrowa Górnicza udał się do Lublina, by zagrać o puchar w VII Memoriale Zdzisława Niedzieli. W półfinale drużyna Jacka Winnickiego trafiła na Legię Warszawa i pokonała drużynę ze stolicy 89:68, po bardzo mocnej drugiej połowie. To oznacza, że w finale dąbrowianie zagrają z gospodarzem – TBV Start Lublin. Doskonała szansa, by zrewanżować się Startowi za porażkę w meczu o puchar turnieju, który odbył się w Dąbrowie na początku tego miesiąca.

Zaraz po zakończeniu meczu z Legią, informowaliśmy na naszych mediach społecznościowych, że Jakub Parzeński i Paulius Dambrauskas zanotowali po 17 punktów. Jednak pierwsze informacje, jakie otrzymaliśmy z Lublina okazały się błędne. Najlepszym punktującym zespołu był Kuba z dorobkiem 20 oczek, natomiast Dambra dołożył kolejnych 15 punktów. Panowie są w mocnej formie i to dobry prognostyk przed starciem otwierającym rozgrywki. W drugiej połowie MKS pokonał Legię różnicą 15 punktów.

Już dzisiaj o 16:00 rozpoczniemy pojedynek finałowy ze Startem Lublin. Trzymajcie kciuki za chłopaków. To ostatni sprawdzian przed meczem z Polskim Cukrem Toruń 1 października.

MKS Dąbrowa Górnicza – Legia Warszawa 89:68 (23:21, 18:14, 27:17, 21:16)

MKS: Parzeński 20, Damrauskas 15, Shelton 13, Kowalenko 10, Wołoszyn 10, Broussard 6, Pamuła 5, Wieczorek 3, Kucharek 3, Gabiński 2, Massamba 2

Legia: Bilbao 13, Joseph Wall 12, Robak 12, Linowski 10, Wilkerson 8, Kukiełka 7, Aleksandrowicz 4, Wilczek 2, Sulima 0

Nadal trwa sprzedaż karnetów na mecze dąbrowian!