MKS Dąbrowa Górnicza to nie tylko drużyna występująca w Energa Basket Lidze, ale i młodzież – ona też ciężko pracuje, żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu.

Zespoły młodzieżowe MKS Dąbrowa Górnicza podobnie, jak drużyna ekstraklasowa, rozpoczęły już przygotowania do sezonu 2019/2020. Najstarsza grupa, czyli „drugoligowcy” i juniorzy, trenuje na własnych obiektach w Dąbrowie Górniczej. Pięć ekip młodzieżowych z kolei w dniach 19-29.08 przebywa na obozie sportowym w Szamotułach. Drugi zespół juniorów, kadeci, młodzicy starsi, młodzicy młodsi oraz chłopcy z rocznika 2009 (minikoszykówka) pod okiem trenerów szlifują formę przed rozgrywkami. Na wrzesień zaplanowany jest udział naszych zespołów w turniejach towarzyskich, gdzie będzie okazja do pierwszych sprawdzianów formy przed meczami ligowymi.