W ramach 25. kolejki Energa Basket Ligi MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się w meczu wyjazdowym z drużyną Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Gospodarze przystępują do tej rywalizacji po czwartkowym zwycięstwie nad Zastalem Zielona Góra, które było już ich 4 wygraną z rzędu w polskiej ekstraklasie. MKS z kolei w minionym tygodniu rozegrał dwumecz z austriackim BC GGMT Vienna w ramach ćwierćfinałowej rywalizacji w Alpe Adria Cup.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przebojem wdarli się do najwyższej klasy rozgrywkowej i będąc beniaminkiem przewodzą w lidze z bilansem 19 zwycięstw i 5 porażek. Pozycję lidera zawdzięczają w dużej mierze znakomitej organizacji gry defensywnej. Swoim rywalom pozwalają średnio na zdobycie zaledwie 77,25 pkt. w meczu, co stanowi najlepszy wynik w lidze. Ich Drtg (czyli liczba punktów jakie pozwalają zdobyć przeciwnikom na sto posiadań) oscyluje wokół 103 pkt., co jest znakomitym osiągnięciem. W grze defensywnej słupszczan wyróżniają się dwaj zawodnicy o różnej specyfice, lecz równie korzystnym Drtg na poziomie 98! Ci gracze to skrzydłowy Beau Beech oraz środkowy/skrzydłowy Kalif Young, Za organizację gry w ataku odpowiadają z kolei Billy Garrett oraz Marek Klassen. Obaj gracze obwodowi równie dobrze potrafią skutecznie zaatakować obręcz rywali jak też obsłużyć podaniem kolegów. Notują odpowiednio średnio na mecz 16,2 pkt. i 4,4 asysty – Garrett oraz 13,9 pkt. i 6,7 asysty – Klassen. Bez wątpienia mocną  stroną Czarnych jest również walka na tablicach po obu stronach parkietu. Słupszczanie zbierają średnio 38,71 piłek w meczu, co jest 3. najlepszym wynikiem w lidze. Istotnym wzmocnieniem zespołu że Słupska okazał się zakontraktowany w listopadzie Marcus Lewis, który w dotychczasowych 12 występach notował średnio 13,6 pkt., 3,6 zbiórki oraz 2,3 asysty, a w ostatnim meczu z  Zastalem był liderem zespołu zdobywając 18 pkt. przy skuteczności rzutów z gry na poziomie 66,7 %.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami, które zostało rozegrane w Dąbrowie Górniczej 07.11.21 r. , górą była ekipa Czarnych zwyciężając 97:82. W zespole gości trio Beech, Klassen, Garrett łącznie zdobyło aż 62 pkt.! Przed zawodnikami MKS bez wątpienia stoi trudne zadanie, jednakże pokazali już nie raz, że potrafią zaskoczyć z pozycji „underdoga”. Cechą charakterystyczną podopiecznych trenera Jacka Winnickiego jest z pewnością gra zespołowa i gotowość poszczególnych graczy do wzięcia odpowiedzialności za losy spotkania (w ostatnim meczu przeciwko BC GGMT Vienna, aż 6 zawodników zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową!). Niedzielne popołudnie z pewnością będzie prawdziwą ucztą dla koszykarskich fanów, a zmagania obu ekip można będzie śledzić na Emocje.tv o godz. 15:30.