Rundę rewanżową w Alpe Adria Cup dąbrowski MKS rozpocznie od meczu domowego przeciwko Unger Steel Gunners Oberwart. Obie ekipy po pierwszej rundzie spotkań legitymują się bilansem 1 zwycięstwa i 2 porażek.

W austriackiej ekstraklasie zespół Oberwart Gunners uchodzi za rewelację rozgrywek. W dotychczasowych 7 meczach zwyciężyli, aż 6 – krotnie (ulegli jedynie liderowi ligi BC GGMT Vienna) i zajmują 2. miejsce w tabeli. W rodzimych rozgrywkach podopieczni trenera Horsta Leitnera preferują spokojne rozgrywanie piłki, większość swoich akcji kierując w bliższe sąsiedztwo kosza, gdzie dobrze sobie radzą gracze wysocy – Rob Howard i Renato Poljak. Mocną stroną Austriaków jest również gra na zbiórce, a w szczególności zbiórki w ofensywie. W lidze średnio zbierają 33,9 piłek, z czego 9,7 są to zbiórki w ataku. Liderem zespołu jest amerykański rozgrywający DJ Hanes, który średnio zdobywa 21,5 pkt., a jego ORtg (liczba punktów na 100 posiadań) wynosi 137,3. Hanes jest nie tylko wybitnym strzelcem (skuteczność rzutów za 2 pkt. – 66,7 %; za 3 pkt. – 37,5 % ), lecz również potrafi kreować pozycję rzutowe dla swoich kolegów, odpowiada za 40% wszystkich asyst w zespole podczas pobytu na parkiecie.

W Alpe Adria Cup zespół z Oberwart nie spisuje się już tak okazale jak w rodzimych rozgrywkach. W dotychczasowych 3 spotkaniach, zwyciężyli tylko raz – nomen omen pokonując MKS Dąbrowa Górnicza w pierwszej kolejce. Analizując dotychczasowe występy Austriaków w europejskich zmaganiach, zastanawiająca jest trudność w zdobywaniu punktów, których notują średnio zaledwie 68 (w austriackiej lidze zdobywają 85,1 pkt.). Ich skuteczność rzutowa oscyluje zaledwie wokół 33 % rzutów z gry, z czego dotychczas trafili jedynie 47 ze 123 rzutów za 2 pkt. (38,2 %). Wśród poszczególnych graczy, analogicznie jak do zmagań krajowych, prym wiodą DJ Hanes, Brock Gardner i Rob Howard i to na nich bez wątpienia trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę.

W pierwszy meczu obu drużyn górą byli Austriacy zwyciężając 74:71 i to pomimo tego, że w pewnym momencie MKS prowadził już nawet 16 pkt! Kluczem do zwycięstwa zespołu z Oberwart okazała się duża niefrasobliwość naszych zawodników, którzy popełnili, aż 14 strat, które pozwoliły na zdobycie rywalom dodatkowych 19 pkt. Ponadto Austriacy świetnie radzili sobie na tablicach, zbierając 93,5 % możliwych piłek w obronie i 18,4 % na atakowanym koszu. Najważniejsze postacie Oberwart Gunners tamtego meczu to Hanes – zdobywca 22 pkt., Howard – skompletował 10 zbiórek, oraz Kaeferle – rozdał 7 asyst.

Zarówno sztab szkoleniowy jak i zawodnicy MKS są rządni rewanżu i gotowi do walki o zwycięstwo przed własną publicznością, więc serdecznie zapraszamy wszystkich fanów basketu do Hali Centrum im. Zygmunta Cybulskiego 23.11.22 r.  godz. 18:00

Bilety do kupienia TUTAJ