MKS Dąbrowa Górnicza wkracza na ostatnią prostą przygotowań do czwartego sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki. Zespół w ostatnim sparingu wygrał z BK NH Ostrawa 85:63. To ósme zwycięstwo dąbrowian w okresie sparingowym. Do rozpoczęcia sezonu pozostały niecałe dwa tygodnie. MKS już na starcie rozegra mecz telewizyjny. W niedzielę 1 października zagramy z Polskim Cukrem Toruń o godzinie 12:40.

W rewanżowym meczu z Ostrawą najlepszym strzelcem MKS-u okazał się Piotr Pamuła kończąc zawody z dorobkiem 16 punktów. Kolejnych 14 oczek dołożył Bartłomiej Wołoszyn. Do gry wrócił już Aaron Broussard, odpoczywał za to Paulius Dambrauskas. Aż 9 asyst rozdał testowany przez trenera Jacka Winnickiego – Thomas Massamba.

W weekend 22-23 września, MKS uda się na turniej do Lublina. Więcej szczegółów wkrótce..

BK NH OSTRAWA – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 63:85

MKS: Pamuła 16, Wołoszyn 14, Broussard 14, Shelton 13, Kowalenko 11, Gabiński 7, Parzeński 6, Kucharek 4, Massamba 0 (9 asyst), Wieczorek 0

KARNETY W SPRZEDAŻY!