MKS II odniósł bardzo cenne zwycięstwo na wyjeździe w kontekście walki o udział w fazie play-off 2. Ligi koszykówki. Nasi zawodnicy pewnie pokonali zespół Cracovii rewanżując się tym samym za porażkę z pierwszej rundy spotkań, kiedy to MKS II musiał uznać wyższość rywala 70:78.

Pierwsza odsłona spotkania zapowiadała bardzo wyrównany mecz pomiędzy naszą drużyną rezerw a zespołem KS Cracovii 1906 Yabimo Kraków. Gospodarze mocno rozpoczęli rzutami z dystansu w wykonaniu Błażeja Karlika oraz Dawida Golusa. MKS II odpowiedział zmasowanym atakiem strefy podkoszowej, skutecznie wykańczając kolejne lay-upy. W I kwarcie szczególnie dobrze zaprezentował się w naszych szeregach Kacper Dziedzic, który  zgromadził, aż 10 pkt. i wyprowadził MKS II na prowadzenie po 10 minutach gry 19:15. W II kwarcie krakowianie systematycznie odrabiali straty i na 3 min. do końca tej części gry wyszli nawet na prowadzenie 28:26, lecz w tym momencie nasz rzucający  Brajan Płatek zaliczył 3 celne trafienia z rzędu zza linii 6,75 m i MKS II na przerwę schodził ponownie na prowadzeniu 36:28.

Po zmianie stron duet Zawadzki-Płatek powiększył prowadzenie o kolejne 4 pkt. Podopieczni trenera Kasperzeca długo nie potrafili znaleźć drogi do kosza. Ich niemoc strzelecką przełamał dopiero po niespełna 4 min. Karlik celnym rzutem za 3 pkt. Nasi zawodnicy kontrolowali jednak przebieg spotkania i po  30 min. gry powiększyli nawet prowadzenie do 11 pkt. – 53:42. Ostatnia kwarta meczu była pokazem bardzo otwartej i ofensywnej koszykówki, a oba zespoły zdobyły łącznie, aż 51 pkt.! Podopieczni trenera Wieczorka potwierdzili jednak swoją wyższość w tym meczu i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk. MKS II zwyciężył ostatecznie 80:66 i odniósł 10. Zwycięstwo w sezonie.

Kluczem do zwycięstwa MKS II w meczu z Cracovią była bez wątpienia gra zespołowa. Zaangażowanie wszystkich zawodników w akcje zespołu oraz rozdane 23 asysty spowodowały, że czterech naszych koszykarzy uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową: Brajan Płatek – 19 pkt., Dawid Boryka – 18 pkt., Kacper Dziedzic – 17 pkt. oraz Kacper Margiciok – 10 pkt. (do czego dołożył 13 zbiórek kompletując kolejne w sezonie double-double). Szczególne słowa uznania należą się Brajanowi, który ustanowił swój rekord punktowy sezonu, do którego znacząco przyczyniło się 5 z 6 trafionych rzutów za 3 pkt.

KS Cracovia 1906 Yabimo – MKS II Dąbrowa Górnicza 66:80 (15:19; 13:17; 14:17; 24:27)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Brajan Płatek – 19 pkt., Dawid Boryka – 18 pkt., Kacper Dziedzic – 17 pkt., Kacper Margiciok – 10 pkt., Maksymilian Buszka – 8 pkt., Krystian Zawadzki – 8 pkt., Kacper Indyk – 0 pkt., Jakub Wojdała – 0 pkt., Robert Misiak – 0 pkt.

KS Cracovia 1906 Yabimo: Patryk Hałka – 18 pkt., Błażej Karlik – 14 pkt., Piotr Korczyński – 14 pkt., Dawid Golus – 9 pkt., Oliwier Bona – 4 pkt., Mateusz Mularczyk – 3 pkt., Wojciech Seliga – 2 pkt., Kamil Szostak – 2 pkt., Paweł Gawin – 0 pkt., Andrzej Schabowski – 0 pkt., Miłosz Stypiński – 0 pkt., Mateusz Łopatkiewicz – 0 pkt.