Nasza drużyna rezerw w dniu 2 października br. udała się do stolicy województwa małopolskiego, gdzie zmierzyła się z TS Wisłą Kraków w meczu 2. kolejki II ligi.

Nasi koszykarze przystępowali do tego spotkania mocno zbudowani zwycięstwem nad Basket Hills Bielsko Biała odniesionym w meczu inauguracyjnym rozgrywki 2. ligi. Rywale z Krakowa swojego meczu otwarcia z kolei nie mogli zaliczyć do udanych, ponieważ przegrali na wyjeździe z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl.70:81.

Pierwsza kwarta meczu była bardzo wyrównana i nie sposób było wskazać faworyta do końcowego sukcesu. Obie drużyny grały mocną i fizyczną koszykówkę, która skutkowała znaczną liczbą fauli, a co za tym idzie, zawodnicy obu ekip raz po raz stawali na linii rzutów osobistych (w całym spotkaniu dąbrowianie nie mieli problemów z egzekucją rzutów wolnych, trafiając je ze skutecznością 72,7% przy 22 próbach). W kolejnych 10 minutach meczu nasi zawodnicy przyspieszyli tempo gry i zaczęli uciekać rywalom. Punkty seryjnie zaczął zdobywać Wiktor Rajewicz, który jeszcze dzień wcześniej z pierwszym zespołem brał udział w meczu PLK z Treflem Sopot. Pomimo przebytej podróży praktycznie przez całą Polskę, Wiktor zagrał 33 minuty podczas, których zdobył 21 pkt. i rozdał 7 asyst. Aktywny był również drugi z członków I drużyny MKS – Krystian Zawadzki (w meczu z Treflem Sopot nie wybiegł na parkiet) i ostatecznie na przerwę nasi zawodnicy schodzili prowadząc już 43:37.

III kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy w dużej mierze za sprawą świetnie dysponowanego Filipa Reraka (w całym meczu zdobył 23 pkt.), po siedmiopunktowej serii zdobytych punktów wyszli na prowadzenie 47:46. Następnie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po naszej stronie dobrze prezentował się Dawid Boryka, który zdobywał kolejne punkty trafiając zarówno rzuty z wyskoku jak i kończąc lay-upy. Podopieczni trenera Piotra Piecucha przejęli jednak inicjatywę i poprawili skuteczność, dzięki czemu po III kwarcie prowadzili 66:61. Ostatnią część gry MKS II rozpoczął od niesamowitej serii 15:0! Nasi koszykarze zdobywali punkty praktycznie z każdej pozycji, a ze świetnej strony pokazali się Kamil Wójciak oraz Kacper Margiciok. Wypracowane prowadzenie dąbrowianie dowieźli już do samego końca, nie pozwalając rywalom na ponowne przejęcie inicjatywy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem MKS II 88:75.

Kluczem do zwycięstwa podopiecznych trenera Wojciecha Wieczorka były z pewnością wygrane zbiórki w ataku (było ich 17 przy zaledwie 11 rywala), które pozwalały na zdobywanie punktów z ponowienia. Przy wielu faulach rywala nie bez znaczenia okazała się również dobra skuteczność rzutów wolnych na poziomie 72,7%, co przyniosło 16 pkt. Na uwagę zasługuje również znakomita postawa skrzydłowego Kacpra Margicioka, który w tym meczu uzyskał double-duoble kompletując 13 pkt. i 15 zbiórek!

TS Wisła Kraków – MKS II Dąbrowa Górnicza 75:88 (16:16; 21:27; 29:18; 9:27)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Wiktor Rajewicz – 21 pkt., Krystian Zawadzki – 14 pkt., Kacper Margiciok – 13 pkt., Dawid Boryka – 13 pkt., Kamil Wójciak – 10 pkt., Maksymilian Buszka – 6 pkt., Kacper Indyk – 5 pkt., Kacper Dziedzic – 4 pkt., Jakub Gdowik – 2 pkt., Brajan Płatek – 0 pkt., Adam Kępski – 0 pkt.

TS Wisła Kraków: Filip Rerak – 23 pkt., Jakub Iskra – 17 pkt., Grzegorz Idziak – 12 pkt., Maciej Cichoń – 10 pkt., Jan Graniczka – 7 pkt., Igor Krzystek – 2 pk., Mateusz Przęczek – 2 pkt., Mateusz Baziak – 2 pkt., Franciszek Usydus – 0 pkt., Jan Klocek – 0 pkt., Konrad Faryj – 0 pkt.