MKS II w meczu wyjazdowym uległ MKKS Rybnik  w meczu 25. Kolejki 2. Ligi. Gospodarze w tym meczu mieli zdecydowaną przewagę i po raz kolejny w obecnym sezonie pokonali dąbrowian (w pierwszym spotkaniu wynik wynosił 82:77 dla zespołu z Rybnika).

I kwarta meczu przebiegała pod znakiem bardzo wyrównanej walki. Oba zespoły naprzemiennie zdobywały punkty, a wynik praktycznie cały czas oscylował wokół remisu. W zespole z Rybnika dobrze prezentował się ich kapitan Adam Anduła, który korzystając ze swoich warunków fizycznych zapewniał swojemu zespołowi zarówno punkty spod kosza jak i zbiórki, przede wszystkim na bronionej tablicy. Trener Wieczorek już od samego początku spotkania zachęcał swoich podopiecznych do oddawania rzutów za 3 pkt. (w całym meczu oddali ich, aż 40, niestety trafili tylko 13), co przynosiło wymierne efekty, a do kosza trafiali kolejno Kacper Margiciok (dwa razy), Brajan Płatek oraz Kamil Wójciak. Ostatecznie pierwsza osłona meczu zakończyła się prowadzeniem MKS II 20:19. W II kwarcie MKKS Rybnik konsekwentnie prowadził swoją grę i zdobywał kolejne punkty. Goście z Dąbrowy Górniczej z kolei zatracili swoją skuteczność i z trudem przychodziło im zdobywanie punktów, których zdołali zgromadzić zaledwie 12 i po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała już na prowadzenie gospodarzy 39:32.

Po zmianie stron strategia MKS II nie uległa znaczącej zmianie i w dalszym ciągu próbowali zdobywać punkty przede wszystkim rzutami z dystansu i choć do kosza trafiali Brajan Płatek oraz trzykrotnie Maksymilian Buszka to w połączeniu z nieskutecznością w rzutach spod kosza oraz dominacją rywala w tym polu gry (w całym meczu „z pomalowanego” MKKS Rybnik zdobył 58 pkt.), prowadzenie rybniczan zaczęło się zwiększać i na koniec III kwarty wynik wynosił 64:48. W ostatniej odsłonie meczu podopieczni trenera Jakuba Krakowczyk zaczęli od runu 6:0, który przerwał co prawda celnym lay-upem Kacper Indyk, lecz już po chwili gospodarze powrócili do punktowania i w szczytowym momencie ich prowadzenie wynosiło już nawet 25 pkt.! (75:50). Rybniczanie świetnie korzystali ze swoich atutów prowadząc grę w szybkiej tranzycji (w całym meczu 19 pkt. z szybkiego ataku) jak również wykorzystywali błędy rywala (15 pkt. ze strat). Ostatecznie mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem MKKS Rybnik 88:66.

O wyniku wyjazdowego spotkania MKS II zadecydowała bez wątpienia bardzo słaba skuteczność rzutów z gry na poziomie 33,8 %. Szczególnie źle wyglądała egzekucja rzutów w bliskim sąsiedztwie kosza, gdzie defensywa rywali potrafiła postawić twarde warunki. Zabrakło również agresji i zdecydowania w penetracji strefy podkoszowej, co spowodowało, iż nasi koszykarze oddali zaledwie 2 rzuty osobiste w całym spotkaniu. Na szczęście porażka z zespołem z Rybnika nie zamyka drogi do walki o awans do fazy play-off, a kolejna szansa na poprawę bilansu już 11.03.23 r. w dąbrowskiej hali Centrum – przeciwnikiem będzie AZS AGH II Kraków.

MKKS Rybnik – MKS  II Dąbrowa Górnicza 88:66 (19:20; 20:12; 25:16; 24:18)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Margiciok – 21 pkt., Maksymilian Buszka – 16 pkt., Brajan Płatek – 8 pkt., Kacper Indyk – 7 pkt., Kacper Dziedzic – 6 pkt., Kamil Wójciak – 5 pkt., Robert Misiak – 2 pkt., Jakub Wojdała – 1 pkt., Adam Kępski – 0 pkt., Karol Tokarz – 0 pkt., Krystian Zawadzki – 0 pkt.

MKKS Rybnik: Adam Anduła – 21 pkt., Piotr Kawczyński – 15 pkt., Igor Lewandowski – 13 pkt., Kacper Wydra – 9 pkt., Szymon Kukuczka – 9 pkt., Marcin Kosiorowski – 9 pkt., Adrian Ścieszka – 5 pkt., Kacper Szybiński – 3 pkt., Karol Rakszawa – 2 pkt., Sebastian Kołowrot – 2 pkt.