MKS II Dąbrowa Górnicza meczem wyjazdowym z Oknoplast AZS AGH II Kraków rozpoczął zmagania 11. kolejki koszykarskiej 2. Ligi. W tym meczu spotkały się zespoły o zbliżonym potencjale, bezpośrednio sąsiadujące w ligowej tabeli. Dodatkowego smaczku dodawał z pewnością fakt, iż na ławce trenerskiej gospodarzy zasiadł były wieloletni zawodnik MKS Dąbrowa Górnicza – Paweł Zmarlak.

Od samego początku spotkania obie drużyny wykazywały  dużą ochotę do gry ofensywnej, co zwiastowało dużą liczbę punktów w hali przy krakowskiej AGH. Już w pierwszych 10 minutach gry oba zespoły zgromadziły łącznie 59 punktów! Jak się okazało skuteczniejsi jednak byli gospodarze, którzy po I kwarcie prowadzili 34:25. W drugiej odsłonie MKS II nie zwalniając tempa gry, zdecydowanie poprawił swoją skuteczność i zaczął seryjnie zdobywać punkty. Swego rodzaju przebudzenie przeszedł Kacper Margiciok, który tylko w tej części gry zdobył 12 pkt. Bardzo dobrze prezentował się również kapitan Dawid Boryka, który celnym lay-upem w końcówce II kwarty ustalił wynik meczu do przerwy na 55:52 dla MKS II.

Po zmianie stron podopieczni duetu trenerskiego Bychawski-Zmarlak zaatakowali gości z Dąbrowy Górniczej ze zdwojoną mocą i po celnej trójce dobrze dysponowanego Mateusza Orłowskiego (w całym meczu trafił 4 rzuty za 3 pkt. na 57,1 % skuteczności) ponownie objęli nieznaczne prowadzenie 57:56. Prowadzenie w III kwarcie przechodziło z rąk do rąk, lecz to końcówka tej części gry należała do podopiecznych trenera Wieczorka, a kluczowe akcje przeprowadził Maksymilian Buszka, który celną trójką ustalił wynik meczu po 30 min. na 80:69 dla MKS II. Ostatnią kwartę dobrze otworzył Kamil Wójciak zdobywając 4 kolejne punkty, a duet Boryka-Margiciok pozostał nadal skuteczny i na 7 min. do końca meczu MKS II wysforował się na szesnastopunktowe prowadzenie 88:72 (najwyższe w całym spotkaniu). Gospodarze próbowali jeszcze podjąć walkę z rywalem, lecz goście nie zamierzali dopuścić do utraty znacznego prowadzenia. Na minutę przed końcem spotkania Jakub Wojdała celnym rzutem z wyskoku ustalił wynik końcowy na 100:88 dla MKS II.

Kluczem do zwycięstwa zawodników MKS II w dzisiejszym meczu bez wątpienia była osiągnięta dominacja na tablicach. W ofensywie zebrali 14 piłek, co pozwoliło na zdobycie 15 pkt. drugiej szansy, a w obronie było jeszcze lepiej gdyż dąbrowianie skompletowali 34 zbiórki, uniemożliwiając rywalom ponowienie akcji. Zawodnicy MKS II dzięki dominacji w strefie podkoszowej zdobyli, aż 66 pkt. z pomalowanego, pozwalając swoim rywalom na 42 analogiczne punkty. Cieszy również dobra dyspozycja rzutowa naszych koszykarzy, spośród których, aż 5 zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową, a Kacper Margiciok oraz Kacper Indyk uzyskali double-double dołączając odpowiednio 10 i 11 zbiórek.

Oknoplast AZS AGH II Kraków – MKS II Dąbrowa Górnicza 88:100 (34:25; 18:30; 17:25; 19:20)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Dawid Boryka – 23 pkt., Kacper Margiciok – 20 pkt., Kamil Wójciak – 17 pkt., Maksymilian Buszka – 13 pkt., Kacper Indyk – 11 pkt., Jakub Wojdała – 7 pkt., Brajan Płatek – 5 pkt., Jakub Gdowik – 4 pkt., Kacper Dziedzic – 0 pkt.

Oknoplast AZS AGH II Kraków: Kacper Rojek – 24 pkt.,    Bartosz Leśniak – 20 pkt., Mateusz Orłowski – 16 pkt., Marcel Hościłowicz – 11 pkt., Michał Spinczyk – 8 pkt.,           Aleksander Mac – 7 pkt., Tomasz Głowacki – 2 pkt., Michał Cieślik – 0 pkt.