W meczu rewanżowym I fazy play-off MKS II niestety ponownie musiał uznać wyższość rywala z Katowic. Zespół AZS AWF zaprezentował bardzo atrakcyjny i skuteczny basket, i w chwili obecnej pozostaje jednym z kandydatów do awansu do I ligi.

Mecz rozpoczął się od „wysokiego C” z obu stron. Już w I kwarcie kibice zgormadzeni w Hali IV LO im. Stanisława Maczka, zobaczyli aż 51 pkt. W zespole gospodarzy od samego początku spotkania wysoką dyspozycję strzelecką zaprezentował Łukasz Kłaczek, który tylko w pierwszej odsłonie meczu zgromadził 14 pkt. Nasi zawodnicy nie mieli zamiaru ustąpić pola rywalom i głównie dzięki dobrej i skutecznej ofensywie I kwartę zakończyli z niewielką stratą 24:27. Gospodarze stawiali bardzo twarde warunki w defensywie, grając mocnym pressingiem z wysokim poziomem agresji. Nasi koszykarze pomimo tego starali się atakować kosz rywala, wymuszając kolejne faule. Skuteczna egzekucja rzutów wolnych zapewniła im w całym meczu, aż 24 pkt. (na przestrzeni całego spotkania oddawali rzuty wolne ze skutecznością 85,7 %). Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem katowiczan, lecz różnica punktów dawała jeszcze nadzieję na podjęcie walki przez naszych zawodników – 52:44.

Po zmianie stron podopieczni trenera Łukasza Szczypki szybko zdobyli 7 pkt. powiększając swoje prowadzenie do wartości dwucyfrowych. Dąbrowianie próbowali jeszcze wrócić do gry głównie za sprawą bardzo dobrze dysponowanego duetu Dawid Boryka – Kacper Margiciok (na przestrzeni całego spotkania zdobyli odpowiednio 25 i 24 pkt.), jednakże gospodarze z każdą upływającą minutą nabierali, co raz większego rozpędu, a piłka wpadała do kosza jak zaczarowana – tylko w III kwarcie zdobyli 28 pkt., co pozwoliło im na ugruntowanie przewagi na poziomie 80:64. W ostatniej odsłonie meczu nasi zawodnicy zmęczeni rywalizacją z bardzo wymagającym przeciwnikiem, wyraźnie opadli z sił, a inicjatywa trafiła w ręce akademików z Katowic. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania do samego końca i nie pozostawili żadnych złudzeń kto bardziej zasłużył na zwycięstwo oraz awans do kolejnej rundy play off. Mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem AZS AWF Katowice 107:77.

Katowiczanie w dwumeczu z naszym zespołem potwierdzili swoją wysoką dyspozycję z obecnego sezonu oraz aspiracje do walki o awans do I ligi. W dzisiejszym meczu zupełnie zdominowali strefę podkoszową. Szczególnie imponująco wygląda liczba 20 zbiórek w ataku. Ich ofensywa działała jak dobrze naoliwiona maszyna, która angażuje praktycznie wszystkich zawodników – czterech graczy uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową, a dzięki intensywnemu pressingowi na rywala zanotowali, aż 15 przechwytów. AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice posiada naprawdę imponujący potencjał, a w jego składzie znajduje się MVP sezonu zasadniczego gr. C Piotr Karpacz oraz wybrany do pierwszej piątki Łukasz Lewiński, a zespół prowadzi trener Łukasz Szczypka, laureat nagrody dla najlepszego trenera.

 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – MKS II Dąbrowa Górnicza 107:77 (27:24; 25:20; 28:20; 27:13)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Dawid Boryka – 25 pkt., Kacper Margiciok – 24 pkt., Karol Tokarz – 10 pkt., Kacper Indyk – 9 pkt., Kamil Wójciak – 7 pkt., Jakub Wojdała – 2 pkt., Robert Misiak – 0 pkt., Brajan Płatek – 0 pkt., Maksymilian Buszka – 0 pkt., Adam Kępski – 0 pkt., Mateusz Skrzypek – 0 pkt., Stanisław Pelz – 0 pkt.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice: Łukasz Kłaczek – 31 pkt., ., Łukasz Lewiński – 14 pkt., Marcin Salamonik – 14 pkt., Piotr Karpacz – 12 pkt., Jakub Nowak – 9 pkt., Jakub Stróżczyk – 7 pkt., Karol Leszczyński – 6 pkt., Tomasz Krzymiński – 5 pkt., Marcel Mroczek – 4 pkt., Michał Chudzik – 3 pkt., Sebastian Wojciechowski – 2 pkt., Kliti Xharavina – 0 pkt.