MKS II kontynuuje swoją zwycięską serię i odnosi przekonywujące, wyjazdowe zwycięstwo nad MCKS Czeladź.

Mecz rozpoczął się od zwycięskiego rzutu sędziowskiego Kacpra Margicioka, który zdobył również pierwsze punkty w meczu i wyprowadził MKS II  na prowadzenie. Już w I kwarcie dąbrowianie jasno pokazali kto jest faworytem w tym meczu, zaliczając od stanu 2:2 run 13:0. Świetną dyspozycję strzelecką pokazali Kacper Indyk oraz Dawid Boryka, co w połączeniu ze skuteczną obroną pozwoliło MKS II zakończyć pierwszą odsłonę meczu na prowadzeniu  26:11. W II kwarcie rywalizacja nieco się wyrównała i obie ekipy naprzemiennie zdobywały punkty. Podopieczni trenera Wieczorka, kontrolowali jednak przebieg spotkania i nie pozwalali rywalom na przejęcie inicjatywy i narzucenie swojego stylu gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:31 dla MKS II.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. W zespole gospodarzy wyróżniał się swoją aktywnością Jakub Ściegienny (zdobywca 18 pkt.), z kolei w naszej drużynie do bardzo efektywnego duetu Indyk-Boryka dołączył Kacper Dziedzic, który tylko w III kwarcie zdobył 10 pkt. W ostatniej kwarcie meczu MKS II nie zwalniał tempa skutecznie punktując rywali. Ponadto twarda obrona i pressing na rywala spowodowały, iż podopieczni trenera Krzysztofa Wałka zostali kompletnie zdominowali przez naszych graczy i w ostatnich 10 minutach zdobyli zaledwie 10 pkt. W ofensywie w dalszym ciągu nie do zatrzymania był Kacper Indyk, który trafiał praktycznie z każdej pozycji (w całym meczu 12 z 15 rzutów z gry), a w ostatniej akcji meczu Adam Kępski trafił z wyskoku, tym samym powodując, iż każdy z graczy MKS II, który wybiegł na parkiet, znalazł się w protokole meczowym jako zdobywca punktów. Ostatecznie MKS II odniósł bardzo przekonywujące zwycięstwo 93:60.

Bez wątpienia o zwycięstwie naszej drużyny zadecydowała pełna kontrola i dominacja w strefie podkoszowej – w „pomalowanym” dąbrowianie zdobyli 62 pkt. rzucając na skuteczności 68,9%. Jednocześnie pod bronioną tablicą skutecznie ograniczali poczynania rywali, aż sześciokrotnie blokując ich rzuty. Na uwagę zasługuje fakt, iż trzech naszych zawodników zdobyło powyżej 20 pkt. (Indyk, Boryka i Dziedzic), dwóch osiągnęło double-double (Indyk i Margiciok), lecz tytuł MVP meczu powinien trafić do Kacpra Indyka, który na parkiecie spędził pełne 40 min, podczas których zdobył 26 pkt., 16 zbiórek oraz po dwie asysty oraz bloki.

MCKS Czeladź – MKS II Dąbrowa Górnicza 60:93 (11:26; 20:20; 19:24; 10:23)

MKS II Dąbrowa Górnicza: Kacper Indyk – 26 pkt., Dawid Boryka – 22 pkt., Kacper Dziedzic – 20 pkt., Kacper Margiciok – 16 pkt., Brajan Płatek – 5 pkt., Adam Kępski – 2 pkt., Robert Misiak – 2 pkt.

MCKS Czeladź: Jakub Ściegienny – 18 pkt., Kacper Nowakowski – 10 pkt., Marcin Duda – 9 pkt., Jarosław Krawiec – 6 pkt., Alan Jatczyk – 6 pkt., Jonatan Najman – 4 pkt., Artur Sapiński – 4 pkt., Maciej Balcerzak – 3 pkt., Tomasz Styranko – 0 pkt., Paweł Christ – 0 pkt.