Na drugi domowy mecz Energa Basket Ligi w sezonie 2021/22 do Dąbrowy Górniczej przyjeżdża Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, czyli obecny Mistrz Polski.

Ostrowianie na mecz w Hali „Centrum” przyjadą po meczu koszykarskiej Ligi Mistrzów, który rozegrali w Hiszpanii. W meczu z Manresą Stal długo prowadziła, jednak druga połowa przegrana 30:48 spowodowała, że Mistrz Polski rozgrywki europejskie rozpoczął bilansem 0:1. Nie jest to pierwsza sytuacja w obecnym sezonie, gdy Stal przegrywa drugą połowę. Podobnie było przy okazji meczu z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz (przegrana druga połowa 33:41) i w wyjazdowym meczu z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk (przegrana 32:51). Szczególnie bolesna dla ostrowian była słaba druga połowa w meczu w Słupsku, która przełożyła się na przegrany mecz.

Niestety dąbrowianie również mają problemy z grą w drugiej połowie, a szczególnie w III kwarcie. W 7 dotychczas rozegranych meczach (5 w Energa Basket Lidze oraz 2 w Alpe Adria Cup) MKS wygrał III kwartę zaledwie raz – w pierwszym meczu sezonu w Gliwicach. Przy okazji poprzedniego ligowego starcia w udanym zakończeniu III kwarty nie pomógł nawet bardzo dobry występ Milivoje Mijovicia, który zdobył w niej 10 punktów, a mecz zakończył z 22 punktami i trafieniem wszystkich 7 rzutów za 2 punkty.

[KUP BILET]

MKS Dąbrowa Górnicza – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
09.09.2021, godz. 20:00
Hala „Centrum”, Dąbrowa Górnicza, al. Róż 3

Skład Argedu BM Stali Ostrów Wielkopolski:

Rozgrywający: James Florence, Kobi Simmons, Michał Pluta
Rzucający: James Palmer, Igor Wadowski, Łukasz Wojciechowski, Aleksander Załucki
Niski Skrzydłowy: Trey Drechsel, Jarosław Mokros, 
Silny Skrzydłowy:
Denzel Andersson, Michael Young
Środkowy
Damian Kulig, Jakub Wojciechowski

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Mike Lewis II (17.6) – James Palmer (15.6)
Zbiórki: D.J. Fenner (5.5) – Trey Drechsel (6.2)
Asysty:
Nic Moore (3.8) – James Florence (4.6)
Przechwyty: Nic Moore oraz Mike Lewis II (1.4) – Trey Drechsel (1.6)
Bloki: Josip Sobin oraz Steven Haney (1) – Denzel Andresson (1.2)
EVAL: Mike Lewis II (15.2) – James Palmer (17.2)