MKS Dąbrowa Górnicza S.A. pragnie poinformować, że Michał Dukowicz nie jest już trenerem zespołu.

Seria porażek i osunięcie się na ostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi spowodowało, że Zarząd Klubu dokonał zmian.

– Spotkaliśmy się z trenerem Michał Dukowiczem i odbyliśmy długą rozmowę analizując obecną sytuację. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że drużyna potrzebuje konkretnej zmiany. Dlatego też od przyszłego tygodnia drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec – komentuje decyzję Łukasz Żak, prezes MKS Dąbrowa Górnicza.

Michał Dukowicz objął stanowisko pierwszego trenera MKS Dąbrowa Górnicza przed sezonem 2019/2020 – na stanowisku tym zastąpił Jacka Winnickiego, u którego przez dwa lata pełnił funkcję asystenta. W bieżących rozgrywkach Dukowicz osiągnął bilans 4 zwycięstw i 16 porażek.

Nazwisko nowego trenera MKS Dąbrowa Górnicza ogłoszone zostanie w poniedziałek 17 lutego.