Na inaugurację nowego sezonu 2022/2023 w dniu 25 września o godzinie 20:00, nasz MKS podejmie we własnej hali Tauron GTK Gliwice w derbach województwa śląskiego.

Poprzedni sezon również rozpoczynaliśmy od rywalizacji z GTK pokonując ich w gliwickiej hali 95:67. Wszyscy  oczywiście mamy świadomość, że są to już zupełnie inne zespoły, niemniej jednak nie mielibyśmy nic przeciwko, aby ponownie zwyciężyć w meczu inauguracyjnym.

Trener gliwiczan Maroš Kovačik, który otrzymał od władz klubu kolejną szansę na prowadzenie drużyny, w przedsezonowych zapowiedziach deklarował, iż jego celem jest zbudowanie zespołu, który będzie w stanie rywalizować z każdym przeciwnikiem i będzie gotowy do walki od pierwszego gwizdka spotkania, aż po syrenę końcową.

Bezapelacyjnie „najgorętszym” nazwiskiem w zespole GTK jest Terrance Ferguson. Ten 24 letni zawodnik może się pochwalić 204 występami w najlepszej lidze świata NBA, gdzie zdobył 924 pkt.! Był zawodnikiem Oklahoma City Thunder oraz Philadelphia 76ers. Dość niespodziewanie po wypełnieniu czteroletniego kontraktu nie znalazł nowego pracodawcy i próbował szczęścia w Europie podpisując kontrakt z greckim zespołem Lavrio. Tam jednak nie zagrzał długo miejsca i po zaledwie 3 spotkaniach opuścił klub i powrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował w G-League. Jego  dossier jak również higlightsy są imponujące, pytanie jednak brzmi, dlaczego młody perspektywiczny zawodnik po wypełnieniu pierwszego kontraktu w NBA nie znalazł dla siebie miejsca w najlepszej lidze świata, a jego pierwsza europejska przygoda zakończyła się niepowodzeniem? Niemniej jednak Ferguson może okazać się groźnym zawodnikiem, szczególnie w ofensywie, a jego atletyzm i efektowny styl gry będzie prawdziwą gratką dla kibiców.

Patrząc na skład GTK należy również zwrócić uwagę na doświadczonego rozgrywającego Troya Franklina, który już w meczach przedsezonowych zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W uprzednim sezonie reprezentując SCMU Craiova był najlepiej asystującym graczem ligi rumuńskiej. Ważnym graczem GTK może stać się także skrzydłowy Jure Skific, który z powodzeniem reprezentował barwy Legii Warszawa w ubiegłym sezonie, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Nie można również zapomnieć o zawodniku, który jest bardzo dobrze znany dąbrowskim kibicom, a jest nim Filip Put. Z powodzeniem reprezentował on nasze barwy w sezonie 2019/2020. Filip wyróżnia się atletyzmem, który potrafi łączyć z wysoką techniką użytkową oraz niezłym rzutem trzypunktowym i choćby tylko dlatego będzie wymagał szczególnej uwagi.

Pomimo tego, iż wielu koszykarskich ekspertów w przewidywaniach przedsezonowych stawia GTK Gliwice w dolnej części tabeli, to znając charakter trenera Kovačika, nie wolno lekceważyć jego podopiecznych.  Nasi zawodnicy są jednak zdeterminowani, aby udanie rozpocząć sezon od zwycięstwa i z pewnością zagrają z maksymalną koncentracją i szacunkiem dla rywala.

Jesteśmy przekonani, że mecz z naszym lokalnym rywalem będzie wspaniałym koszykarskim widowiskiem, w związku z czym serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na halę Centrum im. Zygmunta Cybulskiego na godz. 20:00.

Bilety są dostępne TUTAJ