Mathieu Wojciechowski – Polak z Francji podpisał roczną umowę na grę w naszej drużynie w sezonie 2018/2019.

Mathieu Wojciechowski (26 lat, 203 cm) urodził się w Calais, ale jego rodzice są Polakami. Posiada polskie obywatelstwo, a przed poprzednim sezonem trener Mike Taylor powołał go na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wystąpił w dwóch meczach towarzyskich kadry przeciwko Czechom. Wcześniej występował również w reprezentacji Polski do lat 20.

Od początku swojej profesjonalnej kariery występował w lidze francuskiej, gdzie reprezentował barwy drużyn BCM Gravelines (Pro A), Le Portel (Pro B), Limoges (Pro A) i JL Bourg (Pro A). Bardzo udany sezon miał w Le Portel. Mimo że ta drużyna występowała na zapleczu ekstraklasy francuskiej, dotarł z nią aż do finału Pucharu Francji. W rozgrywkach Pro B przeciętnie uzyskiwał 9,6 punktów i 4,3 zbiórki. Jego dobrą grę docenili także przedstawiciele tej ligi – otrzymał statuetkę MIP (największy postęp w grze w stosunku do poprzedniego sezonu). Dodatkowo został zauważony przez klub z Limoges, ówczesnego mistrz Francji (sezon 2014/15), z którym podpisał pięcioletnią umowę. W barwach tej drużyny zanotował 6 występów w EuroLidze. W  ostatnim sezonie w drużynie JL Bourg rzucał średnio 4 punkty i miał 2,5 zbiórki w meczu.

Mathieu jest skrzydłowym, który może grać bliżej kosza, jak i na obwodzie. Jego mocne strony to wszechstronność i dobry rzut za trzy punkty.

http://probasket.pl/video-wojciechowski-o-koszykarskich-poczatkach/