Mateusz Zębski kolejnym zawodnikiem naszej drużyny .

Mateusz Zębski (26 lat, 190 cm wzrostu) podpisał dwuletni kontrakt z Naszą drużyną. Ten wychowanek drużyny Stali Ostrów występuje na pozycji rzucającego obrońcy lub niskiego skrzydłowego. Przez prawie całą swoją sportową karierę był zawodnikiem klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. W barwach tej drużyny występował na wszystkich szczeblach rozgrywek seniorskich od II ligi aż do ekstraklasy, w której grał w latach 2015/2016 i 2016/2017. Ostatni sezon spędził w spadkowiczu z ekstraklasy – Polfarmexie Kutno. W rozgrywkach I ligowych uzyskiwał średnio 11,2 punktu ,5,3  zbiórki i 3,1 asysty w meczu. Miał najlepszy „eval” i był najlepiej punktującym, asystującym  i przechwytującym (1,8) zawodnikiem swojej drużyny. Ponadto był też drugim zbierającym  ekipy z Kutna. W całym sezonie 4 razy osiągnął „double-double” – trzy razy notował dwucyfrową liczbę punktów i zbiórek, a jeden raz w meczu zaliczył 23 punkty i 10 asyst. Te osiągnięcia wskazują, że Mateusz jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym i właśnie na tę cechę oraz dobrą grę w obronie bardzo liczy trener Jacek Winnicki w kolejnym sezonie.