Podczas Suzuki Pucharu Polski rozgrywanego w dniach 16-19 lutego w Lublinie nasz zawodnik – Martin Krampelj zajął II miejsce w Pekao S.A. Konkursie Wsadów.

Martin w obecnym sezonie Energa Basket Ligi był wielokrotnie nominowany do zestawienia 10 najlepszych akcji tygodnia, a jego efektowna gra zaowocowała nominacją do udziału w Konkursie Wsadów. 18 lutego do rywalizacji w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza, o tytuł najbardziej efektownego dunkera stanęli oprócz Martina Krampelja, Phil Fayne (King Szczecin), James Eads (Rawlplug Sokół Łańcut), Mateusz Bręk (Rawlplug Sokół Łańcut) oraz Dominik Grudziński (PGE Spójnia Stargard). Pierwsza runda wyłoniła trzech finalistów i do bezpośredniej walki o zwycięstwo przystąpili Eads, Krampelj oraz Fayne. W rundzie finałowej Martin wykonał dwa znakomite wsady, przy których asystował mu Piotr “Grabo” Grabowski (mistrz świata FIBA 3×3 we wsadach) i z wynikiem 90 pkt. ostatecznie zajął II miejsce. Z pamiątkowej statuetki dla najlepszego dunkera cieszył się Phil Fayne, który uzyskał 93 pkt. przyznane przez jury. Martin otrzymał z rąk Michała Olkiewicza, Kierownik Zespołu Eventów i Sponsoringu w Banku Pekao SA oraz Radosława Piesiewicza, Prezesa Polskiej Ligi Koszykówki i Polskiego Związku Koszykówki, nagrody ufundowane przez Bank Pekao S.A. oraz wysokiej klasy zegarki marki Aerowatch.

Szczególne słowa uznania należą się naszym kibicom, którzy pomimo znacznej odległości dzielącej Dąbrowę Górnicza i Lublin gorąco dopingowali naszego zawodnika.

PEKAO SA Konkurs Wsadów od kuchni:

https://www.youtube.com/watch?v=htavh2OwnII&ab_channel=MKSD%C4%85browaG%C3%B3rnicza