26-letni rozgrywający Andy Mazurczak został zawodnikiem MKS-u Dąbrowa Górnicza! Będzie to jego debiut w Polskiej Lidze Koszykówki.

Andy Mazurczak mierzy 188 cm wzrostu. Posiada polskie obywatelstwo, ale urodził się w USA i to tam wychowywał się koszykarsko. Spędził cztery sezony na uczelni Wisconsin-Parkside, gdzie zdobywał średnio 12.8 punktów i 3.7 asysty na mecz. W swoim ostatnim sezonie rozgrywanym w lidze uniwersyteckiej został uznany najlepszym zawodnikiem konferencji GLVC.

Pierwszy sezon w zawodowej koszykówce spędził w Grecji, gdzie reprezentował barwy Kavali. Następnie grał w BV Cheminitz 99 (2. liga niemiecka), Caceres Patrimonio de la Humanidad (2. liga hiszpańska), a ostatni sezon spędził w holenderskim Aris Leeuwarden. Notował tam średni statystyki równe 16.5 punktów (57.1% z gry, 43.8% za trzy), 5.5 asyst, 5.5 zbiórek i 1.4 przechwytu na mecz.

Mazurczak miał już okazję do debiutu w reprezentacji Polski. W 2016 był członkiem rozszerzonej kadry, która grała w Chinach, a w 2017 roku rozegrał dwa mecze towarzyskie w barwach kadry A. Polskie obywatelstwo powoduje, że jest on traktowany jako krajowe wzmocnienie. Mimo to, sezon 2020/21 będzie jego debiutem na polskich parkietach.

Podpis lidera Andy’ego Mazurczaka jest bardzo ważny dla klubu. Jest on bardzo ważnym zawodnikiem i bardzo ważną osobą dla naszego zespołu – skomentował transfer trener Alessandro Magro. (więc wypowiedzi trenera o sztabie szkoleniowym i składzie MKS-u już wkrótce!)

Andy Mazurczak jest czwartym koszykarzem w naszej kadrze. Oprócz niego kontrakt podpisali Elijah Wilson, Ivan Karačić i Michał Nowakowski. Drużynę prowadzić będzie Alessandro Magro z Radosławem Soją i Robertem Skibniewskim.