Michael Fraser, 35-letni doświadczony podkoszowy, został naszym nowym zawodnikiem. Kanadyjczyk ma być lekarstwem na podkoszowe problemy naszego zespołu. Zadebiutuje już w sobotę podczas meczu w Bydgoszczy z Eneą Astorią.

– Od początku sezonu mamy duże problemy pod tablicami. Michael ma nam w tym pomóc. To silny zawodnik, znający naszą ligę i co najważniejsze jest pewność, że jest dobrze przygotowany fizycznie – ocenia naszego nowego zawodnika szkoleniowiec Michał Dukowicz.

Fraser doskonale zna realia panujące w Energa Basket Lidze. W swojej karierze reprezentował barwy takich zespołów, jak Polfarmex Kutno (dwa sezony) czy Rosa Radom (obecnie HydroTruck Radom). Sezon 2018/2019 Kanadyjczyk spędził w AZS-ie Koszalin, któremu pomógł uratować miejsce w EBL (ostatecznie klub jednak upadł). W 11 spotkaniach notował 7,6 punktu i 8,4 zbiórki.

Mierzący 203 centymetry zawodnik przyleciał do nas w minionym tygodniu, a po pozytywnym przejściu badań medycznych został zgłoszony do rozgrywek. W piątek wyruszył z zespołem do Bydgoszczy, gdzie w sobotę zaliczy swój debiut.