Kolejny zawodnik zostaje z nami! Maciej Kucharek zdecydował się podpisać przedłużenie z MKS-em Dąbrowa Górnicza. To będzie dla skrzydłowego drugi sezon w barwach drużyny z Zagłębia.

Maciek swoją karierę rozpoczynał z AZS-em Politechnika Warszawska. Stolicę opuścił w 2012, gdy związał się kontraktem ze Startem Gdynia. Po jednym sezonie nad morzem przeniósł się do Zielonej Góry, gdzie spędził kolejne dwa sezony. Na rozgrywki 2016/2017 dołączył do MKS-u Dąbrowa Górnicza i zostanie z nami także na kolejny rok ekstraklasowej koszykówki.

Michał Gabiński z MKS-em

W poprzednich rozgrywkach zagrał w 19 meczach jako wsparcie z ławki. Niestety opuścił część sezonu przez problemy zdrowotne, ale na rozpoczęcie obozu przygotowawczego Maciek będzie gotowy. To już szósty Polak w składzie dąbrowian na kolejny sezon obok Piotra Pamuły, Bartłomieja Wołoszyna, Jakuba Parzeńskiego, Witalija Kowalenko i Michała Gabińskiego.