Już 12 i 13 listopada w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie odbędzie się pierwszy turniej w ramach LOTTO 3×3 Ligi. Weźmie w nim udział 16 klubów Energa Basket Ligi w tym oczywiście MKS Dąbrowa Górnicza.

LOTTO 3×3 Liga to nowe rozgrywki, które będą odbywały się w trakcie okienek reprezentacyjnych. W sezonie 2022/23 rozegrane zostaną dwa turnieje kwalifikacyjne oraz finał. Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrana faza grupowa, a w niedzielę faza play-off. Do turnieju finałowego zaplanowanego na luty 2023 roku awansują cztery najlepsze drużyny turnieju.

W wyniku przeprowadzonego losowania 16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy po cztery zespoły, które rozegrają mecze systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play-off.

Nasz MKS został przydzielony do grupy B, gdzie będzie rywalizował z zespołami: Rawlplug Sokół Łańcut, PGE Spójnia Stargard, Tauron GTK Gliwice. Najpoważniejszym przeciwnikiem będzie z pewnością GTK, które w składzie ma Mistrza Świata U23 koszykówki 3×3 oraz zdobywcę nagrody MVP tych Mistrzostw – Mateusza Szlachetkę, który będzie wspomagany przez zawodników pierwszego zespołu 5×5 Filipa Puta, Szymona Ryżka, Tomasza Palmowskiego, Aleksandra Busza oraz Norberta Maciejaka. Mocny skład wystawił także Sokół Łańcut, który do gry desygnował również zawodników pierwszego zespołu 5×5: Przemysława Wronę, Mateusza Bręka, Mateusza Szczypińskiego oraz Filipa Struskiego.

W naszej drużynie 3×3 zagrają młodzi adepci dąbrowskiej koszykówki: Kacper Indyk, Kacper Margiciok, Kacper Dziedzic oraz Jakub Gdowik dowodzeni przez naszego Mistrza Świata U23 koszykówki 3×3 Michała Sitnika!

Koszykówka 3×3 to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, która znalazła się już w programie Igrzysk Olimpijskich. Mecze rozgrywane są na specjalnej nawierzchni o wymiarach 15×11 metrów. Na parkiecie występują dwie trzyosobowe drużyny, które mogą korzystać z dodatkowego rezerwowego. Zawodnicy mają możliwość zdobywania w akcjach rzutowych jednego lub dwóch punktów odpowiadających dwóm i trzem punktom zdobywanym w “tradycyjnym” baskecie. Każda akcja może trwać maksymalnie 12 sekund, a mecz kończy się, gdy jeden z zespołów zdobędzie 21 punktów lub upłynie czas 10 minut.

Wszystkich naszych kibiców zachęcamy do śledzenia tych jakże efektownych koszykarskich rozgrywek. Spotkania LOTTO 3×3 Ligi 12 i 13 listopada będzie można oglądać w sportowych stacjach Polsatu oraz na https://www.polsatsport.pl/

Harmonogram meczów dostępny jest TUTAJ