Nieudany początek sezonu spowodował pierwsze wzmocnienia składu dąbrowskiej drużyny. Nowym zawodnikiem został rozgrywający Vytenis Čižauskas.

Litewski rozgrywający ma 28 lat i mierzy 188 centymetrów wzrostu. Koszykarsko wychowywał się w młodzieżowych drużynach Žalgirisu Kowno. Barwy tej drużynie, z przerwami na wypożyczenia (m.in. do C.B. Valladolid, które występowało wówczas w hiszpańskiej lidze ACB), reprezentował do 2014 roku. Następnie grał w Lietkabelis, BK Valmeira (Łotwa), HARKO Merlins Crailsheim (Niemcy), Vytautas Prienu (Litwa), Tartu Ulikool Rock (Estonia).

Ostatnie dwa lata Vytenis Čižauskas spędził w drugiej lidze tureckiej, gdzie grał w drużynie Akhisar Belediye. W sezonie 2018/19 notował tam statystyki na poziomie 17.1 punktów (46.3% celnych rzutów z gry, 41.5% celnych rzutów za 3), 4.8 asyst, 3.8 zbiórek i 2 przechwytów na mecz, natomiast w minionych rozgrywkach zdobywał 15.1 punktów (skuteczność z gry 42.9%, za 3 33.7%), 3.1 asysty, 3.9 zbiórki oraz 1.3 przechwyt na mecz.

Nasz nowy rozgrywający reprezentował młodzieżowe reprezentacje Litwy. Jest trzykrotnym mistrzem Europy do lat 16, 18 i 20, a w 2011 roku wraz z drużyną wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata U-19.

Zawodnik przechodzi aktualnie testy medyczne, po których dołączy do drużyny.