Za nami znakomity miesiąc zwycięstw. MKS Dąbrowa Górnicza kontynuuje serię rozpoczętą w listopadzie i ma już na swoim koncie dziewięć wygranych z rzędu. Który z graczy rotacji trenera Jacka Winnickiego w ostatnim miesiącu 2017 wyróżniał się najbardziej? Dajcie nam znać oddając głos w sondzie…

D.J. Shelton – nieprzerwanie kontynuuje marsz podkoszowej dominacji. D.J. niemal na półmetku sezonu regularnego, przedstawił się jako mocny kandydat do nagrody MVP. Wszystkie mecze grudnia kończył z double-double, ale najwięcej szumu zrobił przy okazji starcia z Asseco Gdynia, gdy wykonał wsad, którego kibicie w Dąbrowie nie zapomną bardzo długo! Spektakularnie to za mało powiedziane!

Aaron Broussard – nieustannie gwarantuje ekipie równą grę zarówno w ataku, jak i obronie. Jest dla trenera Winnickiego buforem bezpieczeństwa. Jego obecność na parkiecie uspokaja kolegów. Dobrze sprawdził się w roli rozgrywającego, choć nie jest to jego naturalna pozycja. W systemie MKS-u Aaron czuje się bardzo dobrze i jest jednym z największych sojuszników coacha Winnickiego.

Bartłomiej Wołoszyn – jego gra gwarantuje równie wiele jakości, co gra Broussarda. To dwóch zawodników, którzy w przekroju ostatnich miesięcy stali się liderami zespołu. Bartek dobrze działa na tempo w jakim funkcjonuje drużyna. Uspakaja wtedy, kiedy trzeba i atakuje w sytuacjach, w których dostrzega dla siebie szansę. Był znakomity w domowym starciu z Anwilem Włocławek trafiając 3/5 z dystansu.

Paulius Dambrauskas – Litwin co prawda opuścił dwa ostatnie mecze MKS-u z powodu drobnych problemów z mięśniem brzucha, ale trzeba go wyróżnić za postawę w obronie. Z uwagi na całe spektrum możliwości MKS-u po atakowanej stronie, trener Winnicki mógł wykorzystać energię Dambry przede wszystkim do obrony pierwszej linii. Zawodnik stał się prawdziwym koszmarem dla rywali.