Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza okazali się najlepsi w trakcie turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosno! W finale podopieczni Jacka Winnickiego pokonali GTK Gliwice 96:80 i jest to ich szóste zwycięstwo w trakcie przygotowań do sezonu. W pierwszy dzień turnieju dąbrowianie pokonali gospodarza, a w finale przyszło im się zmierzyć z drużyną GTK, która wcześniej ograła Rosę Radom. To był pierwszy zagłębiowsko-śląski pojedynek i MKS wyszedł z niego zwycięsko.

Zespół z Zagłębia szybko zbudował przewagę i po pierwszej kwarcie prowadził z gliwiczanami różnicą 10 punktów. GTK odpowiedziało lepszą drugą kwartą wygrywając ją 24:19. Jednak po przerwie, na parkiecie rządził MKS. Zespół z Dąbrowy na pewnym etapie powiększył przewagę do blisko 20 punktów i ostatecznie wygrał różnicą 16 oczek. W finałowej odsłonie spotkania zawodnicy trenera Winnickiego rzucili rywalowi aż 29 punktów. Szczególnie dobrze prezentował się Jakub Parzeński. Środkowy skończył mecz z dorobkiem 18 punktów (8/9 z gry) i 11 zbiórek.

Z dystansu z kolei straszył kapitan Piotr Pamuła. Trafił 4/6 zza linii trzech punktów i zanotował 14 oczek. Najlepszym zawodnikiem GTK był Quinton Hooker. Oddał 16 rzutów i zdobył 24 punkty. Dobra forma graczy zagranicznych ostatecznie drużynie Pawła Turkiewicza nie wystarczyła. Dąbrowianie wygrali 2-dniowy turniej w Krośnie i do domu wracają z pucharem!

GTK GLIWICE – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 80:96 (16:26, 24:19, 18:22, 22:29)

GTK: Hooker 24, Williams 19, Piechowicz 9, Radwański 8, Salomonik 7, Morgan 4, Ratajczak 4, Zmarlak 3, Jędrzejewski 2, Skibniewski 0

MKS: Parzeński 18, Shelton 16, Dambrauskas 15, Pamuła 14, Kowalenko 10, Wołoszyn 8, Gabiński 6, Kucharek 5, Broussard 4, Wieczorek 0