Zakończyła się seria dwunastu domowych meczów MKS-u, w trakcie której dąbrowianie zanotowali bilans 8-4, co bardzo zbliżyło ich do najlepszej ósemki. Aby dalej zachować szansę na awans do fazy play-off, gracze Alessandro Magro muszą wygrać wszystkie 3 mecze, które zostały im do końca sezonu. Najbliższy cel – Trefl Sopot.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami, był też pierwszym meczem dąbrowian w Hali „Centrum”. Pomimo to lepszy okazał się wówczas Trefl Sopot, który wygrał 81:72. Sopocian do zwycięstwa poprowadziło trzech zawodników – T.J. Haws (18 punktów, 6/6 z gry), Dominik Olejniczak (19 punktów w 23 minuty, 9/10 z gry, 8 zbiórek) oraz Michał Kolenda (19 punktów, 8/12 z gry). Pomimo zebrania przez MKS 15 piłek w ataku, strefa podkoszowa była największym problemem dąbrowian. Trefl z tego obszaru zdobył 46 punktów, wykorzystując 63.9% rzutów. Wtedy z przymusu na pozycji centra wiele minut zagrał Marek Piechowicz, który wykonywał dobrą pracę w obronie (zatrzymał Pawła Leończyka na 4 punktach), jednak widoczny był brak drugiego, obok Jakuba Motylewskiego, typowego środkowego. Od tamtego czasu Alessandro Magro wzmocnił prowadzoną przez siebie drużynę o Milivoje Mijovicia oraz M.J. Rhetta. Nie można jednak zapominać, że do Trefla również przyszło dwóch nowych zawodników – Nuni Omot oraz Nikola Radičević. Ten pierwszy jest niezwykle wszechstronnym i bardzo groźnym w ofensywie skrzydłowym i z miejsca stał się czołowym strzelcem drużyny, natomiast Serb to wysoki rozgrywający z przeszłością w Eurolidze.

Oprócz rywalizacji podkoszowej warto zwrócić uwagę na pojedynek, który odbędzie się na rozegraniu. Zmierzą się tam bowiem Łukasz Kolenda Andy Mazurczak, czyli dwaj zawodnicy, o których coraz więcej mówi się w kontekście przyszłości kadry Polski. W pierwszym bezpośrednim meczu lepiej zaprezentował się 21-letni rozgrywający Trefla, ale zawodnik MKS-u w ostatnich tygodniach prezentuje bardzo dobrą formę, czego podsumowaniem była nagroda MVP kolejki zdobyta w zeszłym tygodniu.

Skład Trefla Sopot:

Rozgrywający: Łukasz Kolenda, Hubert Łałak, Nikola Radičević
Rzucający: T.J. HawsMartynas Paliukens, Daniel Ziółkowski
Niski Skrzydłowy: Karol Gruszecki, Michał Kolenda, Darious Moten, Patryk Pułkotycki
Silny Skrzydłowy:
 Łukasz Klawa, Witalij Kowalenko, Nuni Omot
Środkowy
: Paweł Leończyk, Dominik Olejniczak

LIDERZY DRUŻYN

Punkty: Lee Moore (18.1) – Nuni Omot (17.1)
Zbiórki: Lee Moore (6.2) – Dominik Olejniczak (6.6)
Asysty: 
Lee Moore (6) – Martynas Paliukenas (4.3)
Przechwyty: Lee Moore (1.8) – Nuni Omot i Martynas Paliukenas (1.3)
Bloki: Malcolm Rhett (0.6) – Dominik Olejniczak (1.3)
EVAL: Lee Moore (21.3) – Dominik Olejniczak (17)
W statystykach gości nie został uwzględniony Nikola Radičević, ponieważ rozegrał do tej pory dopiero dwa mecze