Marek Piechowicz zostaje w Dąbrowie Górniczej i dalej będzie reprezentował barwy MKS-u. Tym transferem zamknęliśmy budowę składu na sezon 2020/21.

32-letni zawodnik występował w naszym klubie w latach 2009-2011, 2012/13, a także w minionym sezonie 2019/20. Notował w nim średnie statystyki na poziomie 3.4 punktu na mecz, a najlepszy mecz rozegrał przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, gdy zdobył 12 punktów (5/5 z gry).

Marek Piechowicz trafił do MKS-u z Gliwic. W tamtejszym GTK spędził sezony 2017/18 i 2018/19.

Trener Alessandro Magro pełny optymizmu zwraca uwagę na pozaboiskowe walory zawodnika – Jestem pewien, że Marek będzie miał duży wpływ na cały zespół poza parkietem, ponieważ jest świetną osobą – powiedział.

– Uwielbiam mieć w drużynie takich ludzi jak on, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że zgodził się ponownie zostać częścią składu MKS-u – dodał trener.

Transferem Marka Piechowicza zamknęliśmy skład na sezon 2020/21. Oprócz niego w składzie są Konrad Dawdo, Ivan Karačić, Sacha Killeya-Jones, Michał Kroczak, Andy Mazurczak, Lee Moore, Jakub Motylewski, Michał Nowakowski, Mikołaj Ratajczak, Patryk Wieczorek i Elijah Wilson.