Zespół z rocznika 2002 wrócił już do Polski po kolejnym zagranicznym wyjeździe. Tym razem gracze MKS-u Dąbrowa Górnicza zmierzyli się z międzynarodowym towarzystwem w łotewskim Saldus.

MKS w drugim turnieju w ramach rozgrywek European Basketball Youth League, rozegrał pięć meczów. Do Polski wrócił z bilansem 1-4, ale warto zaznaczyć, że młodzi gracze z Zagłębia mierzyli się z zespołami rocznika 2001, czyli teoretycznie rywalami o rok starszymi. Poniższa tabela prezentuje wszystkie wyniki chłopaków (kliknij po szczegóły).

Sans titre 2

Najlepszym strzelcem MKS-u był Dawid Orłowski, który skończył turniej ze średnią 17,5 punktu. Kolejnych 13,8 punktu notował Patryk Zapert. Natomiast najlepszym zbierającym był Bartosz Chodukiewicz, ze średnią 8,6. Przed ekipą jeszcze jeden turniej. Tym razem w estońskim Parnu w dniach 22/25 marca.