Trwa kompletowanie składu na sezon 2020/21. Grę w barwach MKS-u Dąbrowa Górnicza będzie kontynuował Konrad Dawdo.

20-latek gra na pozycji silnego skrzydłowego i mierzy 198 centymetrów. W Dąbrowie Górniczej gra od półtora sezonu. W minionych rozgrywkach łączył występy w II-lidze (13.9 punktów, 8 asyst i 1.3 blok na mecz) i Energa Basket Lidze (1.5 punktu i 1.2 zbiórki w 7:07 minut).

Wcześniej reprezentował również barwy drużyn: UKS Chromik Żary, Doral Zetkama Nysa Kłodzko, SMS PZKosz Władysławowo, KS Rosa Sport Radom i Arka AMW II Gdynia.

Dawdo widzi w Dąbrowie szanse na dalszy rozwój – Do pozostania w MKS-ie skłoniła mnie perspektywa dalszego rozwoju. Myślę, że Dąbrowa Górnicza to miejsce do gry w dobrych warunkach. Jest tu naprawdę dobry sztab trenerski, który na pewno pomoże mi stać się lepszym koszykarzem – mówił zawodnik.

Koszykarz nie ukrywa, że zamierza trenować, by walczyć o rolę w zespole – Celem na następny sezon jest ciężka praca i walka o minuty na parkiecie – dodał.

W składzie MKS-u na sezon 2020/21 są już Ivan Karačić, Elijah Wilson, Michał Nowakowski, Andy Mazurczak, Jakub Motylewski, Mikołaj Ratajczak, Patryk Wieczorek i Konrad Dawdo.