Jovan Novak wkrótce dołączy do składu MKS-u Dąbrowa Górnicza. Serbski obwodowy w rotacji trenera Jacka Winnickiego zastąpi Thomasa Massambę. Drużyna prowadzi rozmowy mające na celu zerwanie kontraktu reprezentanta Szwecji.

23-letni Novak w rozgrywkach 2015/2016 występował dla PGE Turowa Zgorzelec notując na swoje konto średnio 11,8 punktu i 3 asysty. Karierę rozpoczął w 2012 jako zawodnik serbskiego KK Vršac. Po dwóch latach przeniósł się do KK Vojvodina Srbijagas, by po jednym sezonie zawitać do Polskiej Ligi Koszykówki. Po przygodzie z Turowem, rozgrywki 2016/2017 spędził ponownie w Serbii, występując dla Mega Leaks.

W poprzednim sezonie ligi adriatyckiej notował średnio 9,8 punktu, 4,3 asysty trafiając średnio 37% za trzy. Może grać zarówno na pozycji rozgrywającego, jak i rzucającego obrońcy. W 2016 Novak postanowił spróbować swojego szczęścia w drafcie NBA, ale nie został wybrany. Do tej pory 188-centymetrowy obwodowy był wolnym agentem i wkrótce dołączy do zespołu z Zagłębia, gdzie wzmocni skład trzeciej drużyny ligi.

fot. Jacek Rydecki