Trochę to trwało, ale w końcu jest – MKS Dąbrowa Górnicza ma nowego rzucającego. Został nim 25-letni Tra Holder! Zawodnik w środę pojawi się w Polsce. Tym samym dobiegły końca poszukiwania zastępstwa dla Roberta Johnsona.

Michał Dukowicz bardzo solidnie sprawdzał rynek, żeby znaleźć odpowiednie wzmocnienie dla swojego zespołu. Ostatecznie wybór padł na Holdera, który w Europie grał już we Włoszech i Niemczech.

– Holder to typowy strzelec, łowca punktów – komentuje Dukowicz. Amerykański rzucający to absolwent uczelni Arizona State. Tam w swoim seniorskim sezonie (2017/2018) notował średnio 18,2 punktu, 4,2 zbiórki i 3,4 asysty.

Europejską przygodę z koszykówką rozpoczął we Włoszech, gdzie bronił barw ekipy Fiat Torino. Sezon dokończył jednak w zdecydowanie silniejszej ekipie, bo Fraport Skyliners Frankfurt – z zespołem tym rywalizował m.in. w rozgrywkach EuroCupu. Za naszą zachodnią granicą notował średnio 5,6 punktu, 1,8 asysty i 1,3 zbiórki spędzając na parkiecie 13 minut.

– Cały czas powtarzaliśmy, że szukamy gracza i będziemy mieli nowego rzucającego. Teraz udało się dograć wszystkie formalności i Holder pomoże nam w walce o kolejne wygrana w Energa Basket Lidze – komentuje Dukowicz.

Teraz trwa walka z czasem. Jeżeli wszystkie formalności zostaną załatwione, Holder swój debiut zaliczy podczas piątkowego spotkania we Wrocławiu ze Śląskiem.