Zespół z rocznika 2002 w najbliższy weekend rozegra swój pierwszy turniej w ramach rozgrywek EYBL (European Youth Basketball League) drugiej dywizji U17! Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Wieczorka zagra w stolicy Łotwy od piątku do niedzieli rozgrywając łącznie aż pięć meczów. To pierwszy z trzech etapów rywalizacji. EYBL to rozgrywki dla młodzieżowych grup z całej Europy. Ich koordynatorem jest oczywiście FIBA Europe.

MKS Dąbrowa Górnicza postanowił zgłosić drużynę z rocznika 2002. Przed chłopakami trudne zadanie, ponieważ staną naprzeciw drużyn teoretycznie o rok starszych. Jednak oprócz nowych doświadczeń koszykarskich, zespół będzie miał okazję zobaczyć jedno z najładniejszych miast Europy! To bardzo ciekawe doświadczenie, które pewnie na długo pozostanie w ich pamięci.

Pierwszy mecz MKS zagra z BS Siauliai w ten piątek o godzinie 10:20. Natomiast już o 15:40 czeka ich mecz numer dwa przeciwko BS Pardaugava. Szczegółowy terminarz w poniższej grafice. Mecze chłopaków możecie śledzić na żywo poprzez statystyki na oficjalnej stronie EYBL.lv. Za chłopaków będziemy mocno trzymać kciuki.