Półtora sezonu trwała przygoda Jakuba Kobla z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zawodnik, który w tym roku obchodzić będzie 22 urodziny, złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu i na własną prośbę chciał przenieść się do Kinga Szczecin.

– Chciałem bardzo podziękować za wspólne półtora roku. Ten okres był dla mnie świetnym doświadczeniem. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i motywowali do dalszej pracy – począwszy od sztabu, kończąc na zawodnikach i wiernych kibicach. Raz jeszcze dziękuję – mówi Kuba.

Do MKS-u Kobel trafił przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 z Leszna. Debiutanckie rozgrywki w Energa Basket Lidze zakończył ze średnimi na poziomie 4 punktów, 2,4 asyst i 1 zbiórki. W obecnych notował 4,8 punktu, 1,9 asysty i 1,2 zbiórki. Na parkiecie spędzał średnio 17 minut.

Kuba życzymy powodzenia w dalszej koszykarskiej karierze i do zobaczenia „na szlaku”!