Jakub Kobel (190 cm, 20 lat) na dwa sezony w MKS Dąbrowa Górnicza.

Z przyjemnością informujemy, że jeden z najbardziej utalentowanych polskich koszykarzy młodego pokolenia, reprezentant Polski do 20 lat, podpisał dwuletnią umowę z naszym Klubem.

Jakub w poprzednim sezonie występował w czołowej drużynie  I ligi –  Jamalex Polonia 1912 Leszno, gdzie uzyskiwał średnio 10,6 punktów i 6, 1 asysty w meczu. Ten wychowanek WKK Wrocław, mimo że był jednym z najmłodszych zawodników swojej drużyny, był jej podstawowym rozgrywającym – średnio na parkiecie przebywał ponad 27 minut w meczu. Jakub Kobel jest obecnie jednym z ważniejszych graczy polskiej kadry do lat 20, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy dywizji B. Był również uczestnikiem Mistrzostw Europy z reprezentacjami do lat 16 i  do lat 18.

Obserwowałem tego gracza i zależało mi, żeby przyszedł do naszej drużyny i spróbował swoich sił na parkietach ekstraklasy – mówi Jacek Winnicki. To typowy rozgrywający, który bardzo dużo widzi na boisku, z dobrym rzutem, nad którym musi jeszcze cały czas pracować. W Polsce takich koszykarzy, mających duży wpływ na grę swojej drużyny jest bardzo niewielu. Jakub ma szansę, jeśli będzie nadal ciężko pracował, zostać nie tylko czołowym graczem EBL, ale polskiej reprezentacji seniorskiej – dodaje trener.

Jakub Kobel jest drugim zawodnikiem, który podpisał umowę na grę w naszej drużynie w sezonie 2018/2019.