Minęło już kilka tygodni od startu sezonu Śląskich Rozgrywek Koszykówki, dlatego szybciutko nadrabiamy zaległości i przedstawiamy, jak MKS Dąbrowa Górnicz radzi sobie w poszczególnych rocznikach. Zapraszamy do przeglądu wydarzeń i do śledzenia poczynań naszych grup młodzieżowych na slzkosz.pl.

U18

Zespół do lat 18 rozgrywki rozpoczął 10 października efektownym zwycięstwem 109:70 z MKKS-em Rybnik. W październiku drużyna rozegrała trzy mecze i wszystkie wygrała. W ostatnim dąbrowianie na własnym parkiecie rozbili Wodzisław Śląski 108:67. 25 punktów Radosława Choraba i kolejnych 20 Mateusza Maziarza. Razem z MKS-em Zabrze, zajmują pierwsze miejsce w grupie.

U16

W tej grupie MKS ma dwie drużyny. Pierwsza wygrała cztery pierwsze mecze sezonu rozbijając rywali w drobny mak. W meczu kończącym miesiąc przeciwko UKS SP 27 Katowice, ekipa z Zagłębia rzuciła… 176 punktów! Są na pierwszym miejscu w swojej grupie legitymując się bilansem 4-0, takim samym jak GTK Gliwice. Drugi zespół ma bilans 2-2. W ostatnim meczu gracze trenera Macieja Glika nie sprostali drużynie KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice przegrywając 48:79.

U14

Zespół Radosława Cioska ma za sobą już pięć meczów. Przegrali dwa razy, więc z bilansem 3-2 zajmują trzecie miejsce w grupie B swojego rocznika. Przed nimi jeszcze sporo rywalizacji i sporo szans na poprawę pozycji w tabeli.

U13

Trzy mecze i trzy pewne zwycięstwa. W ostatnim MKS pokonał Żorską Akademię Koszykówki różnicą 30 punktów. Aż 31 oczek zanotował w tej wygranej Jakub Ucieszyński, kolejne 23 Stanisław Pelz. Chłopaki muszą jednak pozostać skoncentrowani, bo przed nimi jeszcze wiele trudnych spotkań. Kolejne już jutro na wyjeździe z MKKS-em Rybnik.

U12, U11

Zespół do lat dwunastu jak na razie rozegrał dwa mecze, oba z drużynami UKS MOSM Bytom. W obu też młodzi dąbrowianie tryumfowali. Równie dobrze radzą sobie ich o rok młodsi koledzy, którzy na swojej drodze pokonali już Czeladź, Strzelce Opolskie i Tarnowskie Góry.