Jacek Winnicki po dwóch sezonach wraca do MKS-u Dąbrowa Górnicza i ponownie będzie trenerem dąbrowian.

Jacek Winnicki prowadził już MKS w rozgrywkach 2017/18 i 2018/19. W obydwóch sezonach dąbrowianie zajęli szóste miejsce w sezonie zasadniczym, dzięki czemu awansowali do fazy play-off. Dodatkowo rozgrywki 2018/19 były jak do tej pory najlepsze w wykonaniu MKS-u – udało się wtedy zwyciężyć w meczu fazy play-off oraz awansować do półfinału Pucharu Polski.

Swoją karierę Jacek Winnicki rozpoczął jako asystent, najpierw w Śląsku Wrocław (1997-2003), a następnie w Prokomie Trefl Sopot (2003-2007). W tym czasie nie tylko zbierał szlify jako drugi trener, ale… sięgał również po tytuły mistrzowskie. Po dziesięciu latach jako asystent przeszedł do Sportino Inowrocław, gdzie miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności jako pierwszy trener.

W Inowrocławiu Jacek Winnicki spędził zaledwie jeden sezon i zdecydował się przejść do Lotosu Gdynia, czyli żeńskiej drużyny. W latach 2009 i 2010 zdobył z tą drużyną Mistrzostwo Polski, po czym zdecydował się na powrót do męskiego basketu i przejął PGE Turów Zgorzelec. W sezonie 2010/11 zdobył srebrny medal oraz został wybrany najlepszym trenerem ligi, a rok później zajął czwarte miejsce. Po tym czasie zdecydował się jednak na powrót do żeńskiej koszykówki. Tym razem jego wybór padł na CCC Polkowice. Tam również spędził dwa bardzo udane sezony i zdobył Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Polski.

Następnym krokiem w trenerskiej karierze Jacka Winnickiego była zagranica. Przez jeden sezon prowadził żeńską drużynę Fenerbahçe Stambuł, z którą zdobył Superpuchar i Puchar Turcji, a także zajął czwarte miejsce w Eurolidze. Jednocześnie w latach 2012-15 był szkoleniowcem żeńskiej kadry Polski.

Po roku spędzonym w Turcji Jacek Winnicki powrócił do Polski i do męskiej koszykówki, a jego wybór padł na Polski Cukier Toruń. W toruńskiej drużynie spędził dwa sezony. W pierwszym zajął piąte miejsce, a rozgrywkach 2016/17 poprowadził Polski Cukier do wicemistrzostwa.

Lata 2017-19 spędził w Dąbrowie Górniczej. Po odejściu z MKS-u przeszedł do Argedu BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, a następnie do Spójni Stargard. Dodatkowo 5 lutego 2020 roku został wybrany trenerem kadry Polski U20.

Od Jacka Winnickiego oficjalnie rozpoczynamy budowę składu na nadchodzące rozgrywki. O kolejnych kontraktach będziemy informować wkrótce!