Drużyna trenera Wojciecha Wieczorka sprawiła niespodziankę i w przedostatniej kolejce rozgrywek grupy C drugiej ligi, pokonała na wyjeździe MCKiS Termo-Rex Jaworzno, czyli czwartą drużynę w tabeli. Ta wygrana oznacza dla MKS-u Dąbrowa Górnicza powrót do walki na tym samym poziomie w przyszłym sezonie!

MCKIS TERMO-REX JAWORZNO – MKS II DĄBROWA GÓRNICZA 66:69

STATYSTYKI

Zespół z Jaworzna rozpoczynał ten mecz w roli faworyta. Nie dość, że są wyżej notowaną drużyną, to w dodatku grali na własnym parkiecie. Pierwszą kwartę MCKiS wygrał 15:11. Jednak przed pierwszą połową podopieczni trenera Wieczorka zdołali odrobić straty i do szatni zespoły schodziły z remisem 28:28.

W trakcie kolejnych 20 minut spotkania ekipy wymieniały się cios za cios, tworząc naprawdę interesujące koszykarskie widowisko. Przed finałową 10-tką, drużyna z Dąbrowy Górniczej przegrywała tylko dwoma punktami. Pachniało zatem niespodzianką. Na początku czwartej kwarty MKS zrobił serię 9:0 budując solidny dystans. Po trafieniu Łukasza Lewińskiego za dwa punkty, przewaga urosła do 12 oczek na 5 minut przed końcem.

Miejscowi nie byli gotowi, by złożyć broń. Rzut za trzy punkty na minutę przed końcem zredukował ich stratę do 2 oczek. To były jednak ostatnie punkty drużyny Termo-Rex w tym meczu. W taki sposób MKS przyczynił się do jednej z największych niespodzianek kolejki. 19 punktów zanotował Łukasz Majchrowski, kolejnych 18 dołożył Łukasz Lewiński.

W ostatniej kolejce zmagań drugoligowców, ekipa z Zagłębia zagra z Weegree AZS Politechnika Opolska. Ten mecz zaraz po starciu pierwszej drużyny z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Bilety na spotkanie Polskiej Ligi Koszykówki znajdziecie TUTAJ.