Koszykarze trenera Wojciecha Wieczorka mają za sobą pierwsze wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach drugiej ligi. MKS II Dąbrowa Górnicza przegrał z KS AZS PŚ Gliwice 49:81. Gracze z Zagłębia rozegrali trzeci pojedynek i jak na razie pozostają bez zwycięstwa. Zbierają za to cenne doświadczenie.

KS AZS PŚ GLIWICIE – MKS II DĄBROWA GÓRNICZA 81:49 (22:7, 18:14, 21:13, 20:15)

Po raz kolejny dąbrowianie rozegrali słabą pierwszą kwartę, w której zanotowali tylko 7 punktów. Rywal z Gliwic odskoczył wyraźnie i powiększał prowadzenie w każdej kolejnej części pojedynku. Ostatecznie przewaga gospodarzy urosła do 32 punktów. MKS miał jednak fragmenty dobrej koszykówki, zwłaszcza w drugiej i czwartej odsłonie.

W połowie drugiej dziesiątki celne rzuty wolne Marcina Wita, Dawida Boryki oraz rzut z wyskoku Macieja Bieleckiego pozwoliły gościom zejść do 10 oczek straty. Zawodnicy trener Wieczorka kontynuują pracę nad swoją grą i zbierają cenne doświadczenie, które ma lepiej przygotować drużynę na kolejne starcia drugiej ligi.

Najskuteczniejszym graczem zespołu z Dąbrowy był Łukasz Lewiński kończąc z dorobkiem 11 punktów, natomiast 10 oczek dołożył Adam Skiba. Po stronie gliwiczan znakomite starcie rozegrał Maciej Wąsowicz notując aż 26 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty oraz 3 przechwyty. MKS w kolejnym meczu zmierzy się z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Ten pojedynek dopiero 19 października.