Tym razem Częstochowa padła relatywnie szybko. Dzięki pomocy Patryka Wieczorka i Macieja Kucharka, drugoligowy MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe AZS Politechnika Częstochowa i tym samym zapisał na swoje konto drugie zwycięstwo z rzędu! Chłopaki już mają jedną wygraną więcej niż w rozgrywkach 2015/2016.

AZS POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWA – MKS II DĄBROWA GÓRNICZA 72:91 (18:23, 21:18, 18:17, 15:33)

STATYSTYKI

Do końca trzeciej kwarty to było naprawdę wyrównane spotkanie. Drużyny wymieniały się ciosami tworząc interesujące koszykarskie widowisko. Jednak przystępując do czwartej kwarty, dąbrowianie byli gotowi zdominować rywala i ostatecznie opuścić Częstochowę ze zwycięstwem. Wygrali finałową odsłonę meczu 33:15 budując 19-punktową przewagę!

Po wygranej nad Zagłębiem Sosnowiec, to drugie zwycięstwo z rzędu zespołu II ligi. Po sześciu meczach ekipa trenera Wojciecha Wieczorka ma bilans 2-4 i jeszcze nie powiedziała swojego ostatniego słowa. Kluczowa okazała się pomoc Patryka Wieczorka – rezerwowego pierwszej drużyny. Rozgrywający zakończył mecz z 29 punktami, 6 asystami i skutecznością 10/10 z linii rzutów wolnych.

Natomiast double-double 17 punktów i 16 zbiórek zanotował inny gracz rotacji Drażena Anzulovicia – Maciej Kucharek. Wsparcie chłopaków zrobiło ogromną różnicę i zapewniło młodej rotacji trenera Wieczorka większą siłę rażenia. Kolejne spotkanie chłopaki rozegrają 6 listopada o 13:00 z TS Wisła Kraków. Ten mecz tuż przed starciem pierwszej drużyny z mistrzem Polski – Stelmetem BC Zielona Góra.