AZS KOSZALIN – MKS DĄBROWA GÓRNICZA 85:89 (18:22, 17:22, 20:23, 23:11, d. 7:11)

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do MKS-u. Wykorzystywał błędy rywali, a tych koszalinianie popełniali sporo. W obronie pozostawiali za dużo miejsca rywalom, natomiast akcje ofensywne były rozgrywane bez pomysłu, co spowodowało, że goście rozpoczęli mecz od serii 14:0. Przerwa na żądanie wzięta przez gospodarzy przyniosła po chwili pierwsze punkty. Celnym rzutem z dystansu popisał się Bartosz Bochno i sytuacja na parkiecie zaczęła się zmieniać. Tym razem to dąbrowianie mieli problemy z punktowaniem i AZS zanotował serię 14:2. Goście zdołali jednak wyjść z tego trudnego fragmentu, uporządkować swoją grę i nie pozwolili na doprowadzenie do remisu. Dodatkowo dobry fragment w II kwarcie, kiedy to Cleveland Melvin zdobył 8, a Mateusz Zębski 6 punktów ponownie pozwolił podopiecznym Jacka Winnickiego osiągnąć dwucyfrowe prowadzenie.

Druga połowa również była pod kontrolą gości. MKS budował przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 22 punkty! Wydawało się, że dąbrowianie pewnie kroczą po wygraną, jednak AZS nie zamierzał się poddawać. Coraz lepsza gra „Akademików” spowodowała, że cała strata została odrobiona w zaledwie 6 minut i na 5 minut przed końcem spotkania, po celnym rzucie Marko Tejicia gospodarze wyszli na prowadzenie. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo. MKS, który poczuł zagrożenie, ponownie zaczął grać z większą koncentracją, jednak już do samego końca spotkania wynik oscylował w okolicach remisu. 19.8 sekundy przed końcem spotkania Drew Brandon celnym rzutem osobistym ustalił wynik spotkania po IV kwartach na 78:78. Co prawda swoje okazje na rozstrzygnięcie meczu przed dogrywką mieli jeszcze Mateusz Zębski Mathieu Wojciechowski, ale żadnemu z nich nie udało się trafić do kosza. Wojciechowski nie zamierzał jednak długo czekać na możliwość poprawienia się i w dogrywce wziął odpowiedzialność za wynik na swoje barki. Zdobył 8 z 11 punktów MKS-u i poprowadził drużynę do wygranej.

AZS Koszalin: Tejić 19, Brandon 13, Bochno 11, Jarecki 10, Walters 7, Papić 6, Jakóbczyk 6, Zywert 5, Surmacz 4, Kucharek 4

MKS Dąbrowa Górnicza: Melvin 28, Wojciechowski 15, Zębski 10, Kobel 9, Richardson 9, Wołoszyn 8, Łukasiak 7, Gabiński 3