Temperatura dobijała do 30 stopni Celcjusza, ale nie było narzekania, nie było marudzenia – była dobra atmosfera, zabawa i mnóstwo zdrowej rywalizacji w pierwszym dąbrowskim Kacpa Challenge! Kacper Lachowicz i jego ekipa odwiedzili nasze miasto z okazji Dni Dąbrowy i zorganizowali wydarzenie, które przyniosło sporo radości wszystkim zaangażowanym.

Już od rana zapraszaliśmy Was pod Pałac Kultury Zagłębia, gdzie rozłożyliśmy sportowe miasteczko.

Ostatecznie w rywalizacji wzięło udział przeszło 120 osób w różnym wieku. Do uczestników dołączyli nasi koszykarze – Witalij Kowalenko, Bartłomiej Wołoszyn, Piotr Pamuła i – czym zaskoczył wszystkich – Przemysław Szymański. Primo okazał się jedną z największych atrakcji, o czym za moment. Zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza nie tylko pomagali, również sami chętnie brali udział w rywalizacji. Szczególnie trudne chwile przeżywał nasz kapitan, który był przekonany, że ma off-season…

Kacpa Challenge składało się z sześciu stacji. Na każdej z nich uczestnicy podzieleni na grupy walczyli o punkty, które potem decydowały o zwycięstwie. Najlepsi z najlepszych otrzymali prezenty od Miasta Dąbrowa Górnicza, MKS-u oraz partnerów. Wyjątkową szczodrością wykazał się również Piotrek Pamuła, który dla MVP wśród dziewcząt i wśród chłopców ufunduje parę koszykarskich butów!

Impreza z Kacpą trwała do 16:00, czyli dokładnie cztery godziny. Uczestnicy nie mieli łatwo, ponieważ na dąbrowskim niebie nie było ani jednej chmury. Słońce uderzało bezlitośnie zostawiając swój ślad na każdej twarzy. Jednak mimo czerwonych pieczących skór, impreza z pewnością była warta poświęcenia! Uśmiech na twarzach dzieci, młodzieży i dorosłych stworzył doskonałą, rodzinną atmosferę, która w niepowtarzalny sposób uświetniła to słoneczne niedzielne popołudnie na Placu Wolności.

Znakomite show zapewnił także Piotrek Grabowski. Młody dunker, który już teraz liczy się na światowej scenie, a w Polsce jest zdecydowanie jednym z najlepszych. Piotrek zapewnił wszystkim znakomite widowisko przeskakując nad ludźmi i nad maszynami. Swoją pracą oraz umiejętnościami stanowi dobry przykład, mówiący o poświęceniu i marzeniach. To właśnie te dwa elementy cały czas motywowały go do dalszej pracy! No i wracając do Primo… Ten również zasługuję na brawa za swoje poświęcenie i odwagę.

Pierwszy dąbrowski Kacpa Challenge za nami! Wkrótce podzielimy się z Wami galerią oraz wideo. To jednak nie koniec koszykarskich atrakcji w trakcie tegorocznej przerwy między sezonami. Ci, którzy byli wczoraj przed Pałacem Kultury Zagłębia już wiedzą, co przygotowaliśmy dla Was w kolejnej odsłonie. 🙂