Jeszcze niedawno trener mówił, że poszukujemy zawodnika, a dzisiaj możemy go już oficjalnie ogłosić. M.J. Rhett został nowym koszykarzem MKS-u Dąbrowa Górnicza!

Mierzący 206 centymetrów M.J. (a właściwie Malcolm Jaleel) Rhett może grać zarówno na pozycji silnego skrzydłowego oraz centra, choć niewątpliwie w dąbrowskim zespole głównie będzie prezentował się jako środkowy. Obecny sezon Amerykanin rozpoczął w GTK Gliwice, chociaż zanim wybiegł na ligowe parkiety, spędził kilka dni w… szpitalu. Przed rozpoczęciem sezonu zawodnik doznał pechowego poparzenia, które wymagało operacji. Pomimo to zawodnik wrócił do gry po miesiącu i na polskich parkietach prezentował się całkiem solidnie. W dziesięciu rozegranych meczach zdobywał średnio po 11.8 punktów (trafiając 56.6% rzutów z gry), 7.6 zbiórek, a jego współczynnik EVAL wynosił 15.4. Dodatkowo został też raz wybrany do najlepszej piątki kolejki Energa Basket Ligi. Takie wyróżnienie otrzymał za mecz przeciwko PGE Spójni Stargard, w którym zdobył 18 punktów, 11 zbiórek i 3 asysty.

M.J. Rhett nie miał okazji zaprezentować się przeciwko MKS-owi w trakcie ligowego spotkania, ale przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek nasz drużyna dwukrotnie zmierzyła się w sparingach z GTK Gliwice. W pierwszym meczu Amerykanin zdobył 14 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty i 3 przechwyty, a w drugim otarł się o triple-double i zakończył spotkanie, mając na swoim koncie 13 punktów, 14 zbiórek i 9 asyst.

Nasz nowy podkoszowy koszykarskie szlify zbierał na uczelniach Tennessee State oraz Ole Miss. Obecny sezon jest jego szóstym w zawodowej koszykówce. Zanim trafił do Polski grał w Blackwater Elite (Filipiny), Barons Kvartals Riga (Łotwa), Cholet Basket (Francja), Z Mobile Prishtina (Kosowo), Tadamon Zouk (Liban), Flamengo (Brazylia), Indios de Mayaguez i Capitanes de Arecibo (Portoryko), Obras Sanitarias (Argentyna), KK Cibona (Chorwacja i liga adriatycka), PAOK (Grecja).

Oprócz międzynarodowego doświadczenia (oprócz gry w wielu ligach, Rhett występował też w europejskich pucharach) Amerykanin jest też mistrzem ligi chorwackiej, kosowskiej oraz dominikańskiej.

M.J. Rhett posiada podwójne obywatelstwo, amerykańskie i dominikańskie i kilkukrotnie reprezentował barwy reprezentacji Dominikany.