Dobiegł końca weekendowy turniej U-17 Dywizji B z ramienia EYBL (European Basketball Youth League), który był rozgrywany w Dąbrowie Górniczej. Oprócz MKS-u swoje mecze w Hali „Centrum” oraz „MOSiR Niwka” rozegrały: Pardaugava Ryga (Łotwa), BC Liepaja (Łotwa), BC Novosibirsk Junior (Rosja), BC Belostenniy (Ukraina), BC Litvak (Ukraina), Ratiopharm Ulm (Niemcy) oraz Admirals BA (Mołdawia).

Każda z drużyn rozegrała 5 spotkań. Naszym koszykarzom udało się zwyciężyć w dwóch z nich.
mecze MKS

Najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Rosji. Drużyna z Nowosybirska wygrała wszystkie swoje mecze. Końcowa tabela etapu rozgrywanego w Polsce wygląda następująco:

tabela

Indywidualnie najlepiej punktującym był Karlis Podans z Pardaugavy (17.4 pkt w meczu), a pod względem wskaźnika EVAL najlepsi byli Kristers Matisons z łotewskiej drużyny BC Liepaja oraz Igor Milicić (syn Igora Milicicia, trenera Anwilu Włocławek) z Ratiopharm Ulm.

W naszej drużynie pod względem punktów najlepszym był Tomasz Pustelnik (12.6 punktów na mecz). Wyróżnić należy również Filipa Kłodę, który do średnich statystyk na poziomie double-double (11.2 punktów oraz 10 zbiórek) dołożył aż 2.2 bloków (najlepszy wynik turnieju).

Następne turnieje EYBL nasza drużyna rozegra w dniach 24-27 stycznia i 21-24 marca w Rydze.