Powracamy z transferami! Grę MKS-u w sezonie 2021/22 poprowadzi Nic Moore, który w przeszłości grał we Włoszech, Francji oraz Portugalii. 

Nic Moore jest 29-letnim rozgrywającym i mierzy 175 centymetrów. Wzrost nie przeszkadza mu jednak w koszykarskiej karierze, co pokazywał już od czasów gry w lidze uniwersyteckiej. Reprezentował w niej Illinois State oraz przez 3 lata SMU. W trakcie 4 sezonów w lidze NCAA zdobywał średnio na mecz 13,4 punktów (42.7% celnych rzutów z gry i 41.4% celnych rzutów zza łuku), 4,8 asysty i 1,3 przechwytu. W tym czasie dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem swojej konferencji.

Zawodową karierę Moore rozpoczął we włoskim Happy Casa Brindisi, gdzie notował 12,7 punktów na mecz. Drugi sezon na europejskich parkietach rozpoczął we Francji w JSF Nanterre, jednak po rozegraniu 11 meczów w barwach tej drużyny (6 w lidze, 3 w koszykarskiej Lidze Mistrzów i 2 w kwalifikacjach do tego turnieju) wrócił do Happy Casa Brindisi, gdzie miał bardzo podobne statystyki punktowe do poprzedniego sezonu (13 oczek na mecz).

W kolejnym sezonie rozgrywający zdecydował się przejść na zaplecze włoskiej ekstraklasy do Virtus Roma, a w sezonie 2019/20 powrócił do francuskiej Jeep Elite i reprezentował Chalons-Reims CB. Miniony sezon spędził w Portugalii w drużynie SL Benfica. Razem z drużyną zajął czwarte miejsce, a jego indywidualne statystyki wyniosły 7,7 punktów (39.8% skuteczności z gry), 4,6 asysty i 1,1 przechwytu na mecz.

Oprócz gry na europejskich parkietach Nic Moore ma za sobą 10 występów w barwach Miami Heat w Lidze Letniej NBA przed rozgrywkami 2016/17 oraz występował na Uniwersjadzie w 2015 roku, gdzie był podstawowym rozgrywającym reprezentacji USA, która zdobyła złoty medal.

Nic Moore to kolejny element układanki Jacka Winnickiego i Michała Dukowicza na sezon 2021/22. Oprócz niego w składzie są Michał Nowakowski, Milivoje Mijović, Mikołaj Ratajczak, Jakub Motylewski, Filip Małgorzaciak, Marcin Piechowicz, Adam Brenk, Josip Sobin, D.J. Shelton oraz Alan Czujkowski.