Młodsi przedstawiciele MKS-u Dąbrowa Górnicz nadal nie zawodzą. Podopieczni trenera Wojciecha Wieczorka zajęli drugie miejsce na turnieju o puchar rektora AGH. Natomiast zawodnicy Macieja Glika wygrali trzecią edycję turnieju Kasper Cup w Inowrocławiu!

Zespół MKS-u grający w Krakowie w finale zmierzył się z Rosą Radom, która ostatecznie okazała się mocniejsza pokonując naszych chłopaków 51:32. Najlepszymi strzelcami MKS-u w tym pojedynku byli Łukasz Lewiński i Radosław Chorab. Obaj skokończyli z dorobkiem 8 oczek.

Wcześniej drużyna trenera Wieczorka w meczu półfinałowym pokonała BC Prieviedza 59:38. Łukasz Lewiński był najlepszym zawodnikiem tego starcia notując 14 punktów. Na koniec rywalizacji o puchar rektora AGH, Łukasz został wybrany do składu All-Star turnieju.

Z kolei drużyna trenera Glika zakończyła turniej w Inowrocławiu z bilansem 4-1. Pokonali zespoły z Zielonej Góry, Kwidzyna, Olsztyna i Inowrocławia, ulegając jedynie ekipie z Koszalina. Mimo to okazali się najlepsi z grupy sześciu zespołów i do Dąbrowy wracają z  pucharem za pierwsze miejsce!

MVP turnieju i jednocześnie królem strzelców został gracz MKS-u – Dawid Rasztabiga. We wszystkich meczach zanotował na swoje konto 97 punktów. Potwierdził tym samym, że dąbrowska młodzież ma naprawdę duży potencjał.

Gratulacje dla obu trenerów oraz ich podopiecznych!